Ατλέτικο Μαδρίτης

«Καθάρισε» τη Φέγενορντ και την πρόκριση η Ατλέτικο μέσα στο Ρότερνταμ!
CHAMPIONS LEAGUE

2023-11-28T21:54:00+00:00

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε ένα πολύ σημαντικό διπλό στην Ολλανδία, επικρατώντας της Φέγενορντ με 3-1 και εξασφάλισε την παρουσία της στα νοκ-άουτ του Champions League. Συνεχίζουν στο Europa League οι Ολλανδοί...

«Πάρτι» της Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Θέλτα με... μάγο Γκριεζμάν
LA LIGA

2023-10-21T20:55:11+00:00

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε... σαν σίφουνας από το Βίγο, επικρατώντας της Θέλτα με σκορ 3-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Αντουάν Γκριεζμάν, ο οποίος ήταν ο μοναδικός σκόρερ στο ματς της 10ης αγωνιστικής.

ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ ή απλώς ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ! Η Λάτσιο ισοφάρισε την Ατλέτικο στο 90’+5’ με κεφαλιά του τερματοφύλακά της

2023-09-19T20:59:42+00:00

Με buzzer beater του Προβεντέλ, η Λάτσιο πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης (1-1), ενώ την ίδια ώρα η Φέγενορντ επικράτησε με άνεση της Σέλτικ με 2-0.

Ετσι θα είναι η διαιτησία στο Champions League: Λιγότερες καθυστερήσεις, «καθαρά» χέρια, λιγότεροι διάλογοι με τους παίκτες

2023-09-19T07:40:16+00:00

Οι διαιτητές έχουν λάβει μια σειρά από οδηγίες από την UEFA, για αυτήν τη σεζόν του Champions League, προκειμένου να κάνουν τις αναμετρήσεις πιο... απολαυστικές.

Η Βαλένθια με βασικό τον Κανός και δύο γκολ του Ντούρο έριξε τριάρα στην Ατλέτικο
LA LIGA

2023-09-16T16:18:00+00:00

Η Βαλένθια με εμφατική τριάρα νίκησε ίσως πολύ πιο εύκολα από ό,τι θα περίμεναν και οι πιο αισιόδοξοι οπαδοί της την Ατλέτικο Μαδρίτης και την ξεπέρασε, σκαρφαλώνοντας στην 5η θέση.