ΑΕΚ - ΛΙΜΟΖ (82-72 Τελικό)

LIVE ΑΕΚ - ΛΙΜΟΖ (82-72 Τελικό)

Sportal newsroom 19:15 - 07.02.2023 / Ανανεώθηκε: 10:06 - 20.08.2024

Παρακολουθείστε στο Sportal με ζωντανό σχολιασμό την εξέλιξη της αναμέτρησης AEK - Λιμόζ που θα διεξαχθεί στο κλειστό των Άνω Λιοσίων. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς...

• Τέλος του αγώνα ΑΕΚ - Λιμόζ 82-72 Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξή του.
  • Η ΑΕΚ φεύγει νικήτρια, το σκορ είναι 79-70 53'' πριν το τέλος
  • Ισοφάρισε η ΑΕΚ σε 68-68 με το κάρφωμα του Μίτσελ στο 5:19'' και τεχνική ποινή στον προπονητή της Λιμόζ με τον Στρέλνιεκς να κάνει το 69-68! Οι κίτρινοι έτρεξαν επί μέρους σκορ 11-1 για το 73-68
  • 66-68 πάμε για θρίλερ! Ο Μάιλς κάνει όργα στην 4η περίοδο και έβαλε την ΑΕΚ για τα καλά στο παιχνίδι
  • 62-65, ο Μάιλς μειώνει στους 3
  • Τέλος 3ης περιόδου ΑΕΚ - Λιμόζ 59-65. Η ελληνική ομάδα έχει δέκα λεπτά μπροστά της προκειμένου να ανατρέψει την κατάσταση
  • 57-62 ΤΟ ΣΚΟΡ η ΑΕΚ πιέζει για την ολική επαναφορά
  • 43-50 5' πριν το τέλος της 3ης περιόδου
  • Ξεκίνησε η 3η περίοδος 40-45, μειώνει κι άλλο η ΑΕΚ
  • Τέλος ημιχρόνου! ΑΕΚ - Λιμόζ 35-42. Οι Γάλλοι είχαν πάρει διαφορά μέχρι και 20 πόντους, όμως η Ένωση την μάζεψε με αντεπίθεση από τα μισά του 2ου δεκαλέπτου κι έπειτα.
  • Μίτσελ και Φλιώνης έχουν βάλει με τους πόντους τους την ΑΕΚ ξανά στο παιχνίδι. 32-41 2'.25'' πριν το ημίχρονο
  • 27-39, μειώνει η ΑΕΚ στο 15'. Οι Γάλλοι δεν μπορούν να τα βάζουν όλα.
  • 7.30'' πριν το τέλος του ημιχρόνου, ΑΕΚ - Λιμόζ 17-37.
  • Η Λιμόζ δείχνει να πατάει καλύτερα, 17-34 το σκορ. Ξεφεύγουν οι Γάλλοι που έχουν 9/12 τρίποντα στο 12ο λεπτό!
  • Δείτε πλάνα από το ζέσταμα των ομάδων:
  • H AEK έχει ρεκόρ 1-1 στα δύο πρώτα της ματς σε αυτό τον γύρο, ενώ η Λιμόζ βρίσκεται στο 0-2.
  • Καλησπέρα σας. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τη Λιμόζ, για την 3η αγωνιστική των ομίλων της φάσης των «16» του Basketball Champions League