ΑΕΚ - Χάποελ

©Intime

LIVE ΑΕΚ - ΧΑΠΟΕΛ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ

Sportal newsroom 17:17 - 12.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:10 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τη Χάποελ Ιερουσαλήμ για τα προημιτελικά του BCL. Το κείμενο ανανεώνεται συνεχώς.

Επόμενος αγώνας των δύο ομάδων στις 19/4 στο Ισραήλ. Ο νικητής παίρνει και την πρόκριση στο Final Four.

• Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ νίκησε τη Χάποελ Ιερουσαλήμ με σκορ 94-78 και ισοφάρισε τη σειρά σε 1-1
  • Η ΑΕΚ έχει καθαρίσει το παιχνίδι, 92-75 1.43'' πριν το τέλος
  • 86-71 το σκορ, η ΑΕΚ είναι καταιγιστική και αποφασισμένη.
  • Κοντά στη νίκη η ΑΕΚ, 81-69 το σκορ
  • Έξι λεπτά για το τέλος, 76-65 μπροστά η ΑΕΚ
  • 73-61 μπροστά η ΑΕΚ, 8.17'' πριν το τέλος
  • Τέλος γ' περιόδου: ΑΕΚ - Χάποελ 70-58
  • Πετάει φωτιές η επίθεση της ΑΕΚ, 63-50, η Χάποελ δείχνει χαμένη...
  • 56-46 το σκορ. Φοβερό παιχνίδι με την ΑΕΚ να έχει τα ηνία
  • 51-40, απάντησε με δύο καλάθια η ΑΕΚ
  • Ο Σμιθ το πρώτο καλάθι του β' ημιχρόνου, μειώνει η Χάποελ σε 47-40
  • Ξεκίνησε η τρίτη περίοδος
  • Η Χάποελ ζήτησε να εκκενωθεί το γήπεδο, πρόταση που δεν έγινε αποδεκτή. Αρκετοί φίλαθλοι της ΑΕΚ με παιδιά πάντως αποχώρησαν, φοβούμενοι μην υπάρξουν χειρότερα.
  • Η αρχική τους απόφαση ήταν να διακόψουν το ματς, όμως έδωσαν μια τελευταία ευκαιρία στην ΑΕΚ και την επόμενη φορά που θα γίνει το παραμικρό, θα διακοπεί ο αγώνας!
  • Οι διαιτητές είναι στα αποδυτήρια και αποφασίζουν για την τύχη του αγώνα
  • Τέλος ημιχρόνου, η ΑΕΚ προηγείται με σκορ 47-37. Θα είμαστε ξανά μαζί σας σε δέκα λεπτά για το β' ημίχρονο!
  • 47-35 το σκορ, 46'' πριν το τέλος
  • 41-30 η ΑΕΚ έχει βάλει στα σχοινιά τη Χάποελ και την... κοπανάει
  • H AEK έχει πάρει διαφορά 9 πόντων, 37-28 4.15'' πριν το τέλος του ημιχρόνου
  • Φοβερός αγώνας στα Άνω Λιόσια, η ΑΕΚ έχει πάρει τα ηνία, όμως η Χάποελ την έχει από κοντά. Το σκορ είναι 31-26
  • 28-26 το σκορ, η ΑΕΚ πέρασε μπροστά με πέντε πόντους και δείχνει να έχει τρομερή αυτοπεποίθηση.
  • Μετά το «μουδιασμένο» της ξεκίνημα η ΑΕΚ κατάφερε να μπει στο κλίμα του αγώνα και τελικά έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο χάνοντας με έναν πόντο.
  • 2-7, κάνει... σεφτέ η ΑΕΚ με βολές του Λεμάρ 6.28'' πριν το τέλος της α' περιόδου
  • Όπως και στο πρώτο παιχνίδι στα Ιεροσόλυμα, έτσι και σήμερα η ΑΕΚ μπαίνει «μουδιασμένη» στο παρκέ. Την προηγούμενη εβδομάδα το πλήρωσε, ας ελπίσουμε ότι δεν θα συμβεί το ίδιο και σήμερα.
  • Η Χάποελ ξεκινάει με σερί 7-0
  • Τζάμπολ στην αναμέτρηση

Θυμηθείτε εδώ τα highlights της πρώτης αναμέτρησης:

Οι δύο ομάδες κάνουν ζέσταμα και περιμένουν το τζάμπολ

Στα Άνω Λιόσια η Χάποελ θα έχει και την υποστήριξη των οπαδών της που από νωρίς είχαν στήσει το δικό τους πάρτι στο κέντρο της Αθήνας!

Στο πρώτο παιχνίδι η Χάποελ είχε καταφέρει να επιβληθεί με σκορ 64-55 και να πάρει κεφάλι για την πρόκριση.

Ο αγώνας ξεκινάει στις 17.30 και θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξή του. Το κείμενο θα ανανεώνεται συχνά.

Καλησπέρα σας. Η ΑΕΚ υποδέχεται τη Χάποελ Ιερουσαλήμ στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς τους για τους «8» του BCL και θέλει μόνο νίκη προκειμένου να επιδιώξει να προκριθεί στο Final Four την επόμενη εβδομάδα στο Ισραήλ!