Καντζούρης: «Δεν παλέψαμε με τον Προμηθέα»!

Ο Ηλίας Καντζούρης

©InTime

Sportal newsroom 23:02 - 30.03.2023 / Ανανεώθηκε: 17:30 - 14.08.2024

Ο προπονητής της ΑΕΚ Ηλίας Καντζούρης είχε πολλά παράπονα από τον τρόπο που αγωνίστηκαν οι παίκτες του κόντρα στον Προμηθέα στο εξ αναβολής παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της Basket League.

Την απογοήτευση του για τον τρόπο που αγωνίστηκε η ΑΕΚ εξέφρασε ο προπονητής της «Ένωσης» Ηλίας Καντζούρης, μετά την ήττα από τον Προμηθέα στην Πάτρα στο εξ αναβολής παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της Basket League.

«Δεν θεωρώ ότι παλέψαμε, παρά μόνο σε μικρά διαστήματα. Θεωρώ πως ήμασταν κατώτεροι των περιστάσεων, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο» δήλωσε εμφανώς ενοχλημένος ο προπονητής της ΑΕΚ στην κάμερα της ΕΡΤ, μετά το τέλος του αγώνα στο «Δ. Τόφαλος» με τον Προμηθέα.

Και συμπλήρωσε: «Έχουμε άλλα δύο παιχνίδια και πρέπει να παίξουμε για να τα κερδίσουμε και να δούμε ποια θέση θα πάρουμε».

Η ΑΕΚ είχε πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της στον αγώνα με τον Προμηθέα, όπου ειδικά στο τέταρτο 10λεπτο το επιμέρους σκορ 25-12 των γηπεδούχων έκρινε την αναμέτρηση.