Ο πρώτος πόντος του Κέβιν Πόρτερ τζούνιορ με τον ΠΑΟΚ (vid)

Χρήστος Τσάλτας 17:33 - 06.04.2024 / Ανανεώθηκε: 07:33 - 29.05.2024

Τον πρώτο πόντο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ πέτυχε στο ξεκίνημα του αγώνα κόντρα στο Λαύριο ο Κέβιν Πόρτερ τζούνιορ, μέσα από τη γραμμή των βολών.

Με το... καλημέρα στο παιχνίδι του Λαυρίου κόντρα στον ΠΑΟΚ ο Κέβιν Πόρτερ τζούνιορ άνοιξε λογαριασμό στην Stoiximan Basket League. Ο 24χρονος γκαρντ ξεκίνησε στην αρχική πεντάδα της ομάδας του Στάθη Νεραντζάκη και έδειξε την διάθεσή του.

Στα πρώτα λεπτά πήρε τη μπάλα και ήταν ο παίκτης που εκτελούσε και αποφάσιζε στο παιχνίδι της ομάδας του. Μάλιστα λίγο μετά το πρώτο λεπτό κέρδισε και το πρώτο φάουλ του, πηγαίνοντας στη γραμμή των βολών.

Η πρώτη ήταν άστοχη, η δεύτερη όμως ήταν εύστοχη και με αυτόν τον τρόπο άνοιξε λογαριασμό στο ελληνικό πρωτάθλημα, πετυχαίνοντας έτσι τον πρώτο πόντο του. Μετά από 3:52 στο παρκέ ο Κέβιν Πόρτερ τζούνιορ κάθισε στον πάγκο έχοντας 1 πόντο, 0/1 σουτ, 1/2 βολές, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη.