Ο Προμηθέας με εξαιρετική άμυνα έριξε στο καναβάτσο τον Κολοσσό

©InTime

Sportal newsroom 21:43 - 03.09.2024 / Ανανεώθηκε: 21:43 - 03.09.2024

Ο Προμηθέας επιβλήθηκε (82-57) του Κολοσσού στο 1ο τουρνουά «Στέλιος Συμεωνίδης» που διεξάγεται στο «Nick Galis Hall»

Με εκπληκτική άμυνα στην τελευταία περίοδο και επιμέρους σκορ 29-8 ο Προμηθέας κυριάρχησε απόλυτα (82-57) του Κολοσσού στο 1ο τουρνουά «Στέλιος Συμεωνίδης» που διεξάγεται στο «Nick Galis Hall».

Μετά το πρώτο 10λεπτο που ήταν ισορροπημένο (18-19 στο 10’) οι Ροδίτες πήραν μια σημαντική διαφορά 10 πόντων (42-32 στο 20’) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι Πατρινοί πέρασαν μπροστά (49-53 στο 30’) και με το κυριαρχικό τέταρτο 10λεπτο με το επιμέρους 29-8 έφτασαν σε μια ευρείας έκτασης νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 42-32, 49-53, 57-82.

Ο Προμηθέας την προσεχή Πέμπτη (5/9, 17:00) θα αντιμετωπίσει στο πλαίσιο της τελευταίας ημέρας του τουρνουά «Στέλιος Συμεωνίδης» τον Άρη.

Από κει και πέρα, το Σάββατο (7/9) η αποστολή του Κολοσσού θα αναχωρήσει για την Αθήνα όπου θα αγωνιστεί σε δυο φιλικούς αγώνες με τον Ερμή Σχηματαρίου (7/9 - 17:30) και το Περιστέρι (8/9 - 17:30)

Την Παρασκευή 13/9 θα ταξιδέψει ξανά για τη Θεσσαλονίκη και θα μεταβεί στα Τρίκαλα, όπου θα αγωνιστεί με την Καρδίτσα (14/9-16:30) και τα Τρίκαλα Basket (15/9-19:30), ενώ την Πέμπτη (19/9) θα μεταβεί και πάλι στην Αθήνα όπου θα αντιμετωπίσει το Μαρούσι (19/9-13:00) και Λαύριο (20/9-18:30).

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!