Ξέσπασε ο Σλούκας: Η κίνηση των χεριών του προς τον διαιτητή και η οργή του Αταμάν για την τεχνική ποινή στον παίκτη του (vid)

Παναγιώτης Ραμαντάνης 17:59 - 12.10.2024 / Ανανεώθηκε: 18:09 - 12.10.2024

Ο Κώστας Σλούκας δέχθηκε τεχνική ποινή στο ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ και ο Εργκίν Αταμάν αντέδρασε με την απόφαση των διαιτητών.

Δεύτερη αγωνιστική για τη Stoiximan GBL, με τον Παναθηναϊκό Aktor να δίνει το πρώτο του εκτός έδρας ματς στο φετινό πρωτάθλημα. Οι «πράσινοι» φιλοξενούνται από τον ΠΑΟΚ σε ένα παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς είχαν την περισσότερη ώρα το προβάδισμα, όμως ο Παναθηναϊκός πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 44-42.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 01:23 όπου ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά στο σκορ με 39-38, ο Κώστας Σλούκας αντέδρασε μετά από απόφαση των διαιτητών και έκανε μία κίνηση με τα χέρια. Ο διαιτητής Χριστινάκης τον τιμώρησε με τεχνική ποινή, κάτι το οποίο προφανώς εξέπληξε τον Εργκίν Αταμάν, ο οποίος απευθύνθηκε στους διαιτητές της αναμέτρησης.

Ο Σλούκας στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκε για 9 λεπτά, έχοντας 2 πόντους και 2 ασίστ.