Κολοσσός - Παναθηναϊκός

©Intime

LIVE ΚΟΛΟΣΣΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Sportal newsroom 18:50 - 04.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:23 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του εξ' αναβολής αγώνα της Basket League ανάμεσα στον Κολοσσό και τον Παναθηναϊκό μέσα από το Sportal.gr. Το κείμενο ανανεώνεται συνεχώς.

• Τέλος αγώνα με τον Παναθηναϊκό να παίρνει τη νίκη κόντρα στον Κολοσσό με 59-96
  • Ξανά πάνω από τους 30 η διαφορά με το σκορ να γίνεται 53-84 (35')
  • Ο Χρήστος Σερέλης έκανε ροτέισιον και έβγαλε όλους τους βασικούς, όμως η διαφορά παρέμεινε ψηλά (50-78, 33')
  • Τέλος τρίτου δεκαλέπτου με το σκορ στο 40-72
  • Ο Παναθηναϊκός έχει παγιώσει τη διαφορά πάνω από τους 30, με το σκορ να γίνεται 33-68 στο 28΄
  • Η διαφορά παραμένει ψηλά, με τον Παναθηναϊκό να έχει τον απόλυτο έλεγχο και να είναι μπροστά με 33-61 στο 25'
  • Τέλος ημιχρόνου με το σκορ στο 29-52 για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον Κολοσσό
  • 19-45 στo 16' με τον Παναθηναϊκό να έχει επιβάλλει απόλυτα τον ρυθμό του
  • Σερί τρίποντα από τον Λι και το σκορ στο 12-32 (11')
  • Τέλος δεκαλέπτου με το σκορ στο 10-23
  • Η είσοδος του Αγραβάνη έδωσε ακόμα περισσότερες λύσεις με το σκορ στο 8' να γίνεται 10-21 και την διαφορά να ανεβαίνει για πρώτη φορά πάνω από τους 10
  • Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλά και πήρε τον έλεγχο, με τους Πράσινους να έχουν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά (10-17, 7')