Πονίτκα - Ραντάνοφ

@ Intime

LIVE ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Sportal newsroom 15:30 - 15.05.2023 / Ανανεώθηκε: 16:18 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη στο ματς του Παναθηναϊκού με το Περιστέρι στο κλειστό του ΟΑΚΑ στο Game 1 της σειράς των ημιτελικών της Basket League.

• Ο αγώνας ολοκληρώθηκε. Ο Παναθηναϊκός ήταν ισοπεδωτικός, το Περιστέρι έκανε τη χειρότερή του φετινή εμφάνιση. Τελικό σκορ 101-57. Ο Βασίλης Σπανούλης έχει πολλή δουλειά προκειμένου να παρουσιάσει ένα πιο αξιόμαχο σύνολο στη συνέχεια της σειράς.
  • Ανεβαίνει συνεχώς ο δείκτης της διαφοράς: 90-52
  • 84-50 το σκορ, το ματς έχει πάρει διαδικαστικό χαρακτήρα...
  • Ο Παναθηναϊκός έχει κυριαρχήσει απόλυτα και προηγείται στο 30' με 75-45
  • 63-31 το σκορ για τον Παναθηναϊκό που έχει καθηλώσει τους Περιστεριώτες
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
  • Τέλος ημιχρόνου: 51-27 ο Παναθηναϊκός. Γκουντάιτις και Λι έχουν από 8 πόντους για τους πράσινους. Το Περιστέρι κινείται σε ρηχά νερά. Ο Φρανσίσκο με 7 πόντους ηγείται των σκόρερ των φιλοξενούμενων.
  • Ο Παναθηναϊκός ελέγχει τον αγώνα, 46-25 το σκορ 1.25'' πριν τη λήξη του ημιχρόνου
  • 37-23 το σκορ 4.33 πριν τη λήξη του ημιχρόνου
  • 29-20 στο 13ο λεπτό. Κρατάει τα ηνία ο Παναθηναϊκός χάρη στον Πονίτκα.
  • 27-17 στο 11ο λεπτό. Ο Πονίτκα φέρνει τη διαφορά στο +10.
  • 25-17 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Στο +8 ο Παναθηναϊκός.
  • 23-15 στο 9ο λεπτό ο Καλαϊτζάκης ανεβάζει τη διαφορά
  • 19-12 στο 7ο λεπτό με τρίποντο του Μαντζούκα
  • 12-7 στο 5ο λεπτό. Ο Φρανσίσκο (7π) δίνει λύσεις στο Περιστέρι.
  • 11-4 στο 4ο λεπτό ο Παναθηναϊκός διατηρεί τον έλεγχο. Το Περιστέρι βρήκε σκορ από τον Φρνασίσκο.
  • 6-0 o Παναθηναϊκός έχει ξεκινήσει δυνατά στην αναμέτρηση και προηγείται.
  • Τζάμπολ στο παιχνίδι!
  • Την πρόκριση στους τελικούς θα πάρει η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες.
  • Το τζάμπολ είναι προγραμματισμένο για τις 15:45 με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ 3.