Sportal newsroom 19:00 - 27.05.2023 / Ανανεώθηκε: 16:00 - 14.08.2024

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη του Game 4 των ημιτελικών της Basket League ανάμεσα σε Περιστέρι και Παναθηναϊκό μέσα από το Sportal

• Τέλος αγώνα με το Περιστέρι να επικρατεί 76-71 και να κάνει το 2-2 στη σειρά.
  • Φρανσίσκο και Μπίλαν δίνουν ανάσα στο Περιστέρι και κάνουν το 74-68 (39')
  • Ο Πονίτκα με ένα συγκλονιστικό κάρφωμα κάνει το 69-65 (38') και έχουμε ξανά παιχνίδι!
  • Περιστέρι και πάλι μπροστά με 10 πόντους (67-57, 35')
  • 59-55 με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου
  • Ο Ουίλιαμς συνεχίζει να είναι ο παίκτης που κάνει την διαφορά, φτάνοντας τους 10 πόντους στο δεκάλεπτο και το σκορ γίνεται 57-53
  • Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε και με όπλο την δική του άμυνα, έχει μειώσει, με το σκορ να γίνεται 51-46
  • Τέλος ημιχρόνου με το σκορ στο 41-28 για το Περιστέρι
  • Με όπλο την άμυνα το Περιστέρι συνεχίζει να έχει τα ηνία, με τον Παναθηναϊκό να έχει μείνει χαμηλά στο σκορ, όπως φαίνεται και από το 27-17 του 14'

20:02 - 27.05.2023

Περιστέρι - Παναθηναϊκός: Σημαντικά σουτ του Κασελάκη στο φινάλε του α' δεκαλέπτου

Ο Λεωνίδας Κασελάκης βρήκε συνεχόμενες φορές στο στόχο από μακριά λίγο πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

• 21-15 στο τέλος του δεκαλέπτου με τον Κασελάκη να πληγώνει με σερί τρίποντα την πρώην ομάδα του
  • Το Περιστέρι ανέβασε την απόδοσή του και πήρε το προβάδισμα, με το σκορ να γίνεται 16-13 (8')

19:38 - 27.05.2023

Περιστέρι - Παναθηναϊκός: Κρεσέντο τριπόντων στα πρώτα λεπτά

Περιστέρι και Παναθηναϊκός το έβλεπαν... βαρέλι στα πρώτα λεπτά του αγώνα από μακριά.

• Καλό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό που με όπλο τα τρίποντα έχει πάρει τα ηνία με 6-10 (4')
  • Ο Παναθηναϊκός έχει κανονικά στην 12άδα τον Πάρις Λι, παρά το διάστρεμμα που υπέστη στο Game 3, ενώ από την άλλη το Περιστέρι δεν έχει στην διάθεσή του τον Νίκο Χουγκάζ, λόγω της συμφωνίας των δύο ομάδων μετά τον δανεισμό του.
  • Η ημιτελική σειρά των Playoffs της Basket League είναι στο 2-1 για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος με νίκη θα περάσει από τώρα στους τελικούς. Το Περιστέρι από την άλλη θέλει να πάρει ακόμα μια νίκη στην έδρα του, ώστε να κάνει το 2-2 και να μεταφέρει εκ νέου τη σειρά στο ΟΑΚΑ.