Μακσβίτις: «Ακόμα δεν κατάλαβα τι συνέβη στο δεύτερο ημίχρονο»

Κάζις Μακσβίτις / © Intime

Sportal newsroom 00:15 - 27.01.2023 / Ανανεώθηκε: 10:21 - 20.08.2024

Ο κόουτς Μακσβίτις εμφανίστηκε... αποσβολωμένος στις πρώτες του δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα με τον Παναθηναϊκό, εκεί όπου η Ζάλγκιρις γνώρισε την ήττα.

Ο Κάζις Μακσβίτις δεν μπορούσε να πιστέψει τον τρόπο με τον οποίο χάθηκε το παιχνίδι για τη Ζάλγκιρις, με τον Παναθηναϊκό να κάνει ένα συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο και να παίρνει μια μεγάλη νίκη απέναντι στην ομάδα του Κάουνας.

Παναθηναϊκός από τα… παλιά στο δεύτερο ημίχρονο, κατατρόπωσε την Ζαλγκίρις
EUROLEAGUE

23:53 - 26.01.2023

Στο ημίχρονο έχανε με 15 πόντους (42-27), αλλά ο Πάρις Λι έδωσε το σύνθημα, έβαλε τρίποντα από παντού και «ανέστησε» τον Παναθηναϊκό, που με ψυχή και χάρη διέλυσε την Ζαλγκίρις στο ΟΑΚΑ με το εντυπωσιακό 89-65.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Κάζις Μακσβίτις στην κάμερα της Euroleague:

«Ακόμα δεν κατάλαβα τι συνέβη στο δεύτερο ημίχρονο. Ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο που δεχθήκαμε 37 πόντους. Όταν βρήκαν ρυθμό ήταν πολύ δύσκολο να τους σταματήσουμε. Αυτό μας κόστισε τη νίκη».