«Φόρτσαρε» στο δεύτερο ημίχρονο η Μονακό και κέρδισε με διψήφια διαφορά τη Στρασμπούρ

Μονακό

© AS Monaco Basket

Παναγιώτης Ραμαντάνης 19:50 - 29.09.2024 / Ανανεώθηκε: 19:50 - 29.09.2024

Εξαιρετική στο δεύτερο ημίχρονο η Μονακό, κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Στρασμπούρ με 77-65.

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Μονακό, η οποία μετά την ήττα της πρεμιέρας από τη Σεντ-Κεντέν, έδειξα το... πραγματικό της πρόσωπο. Οι Μονεγάσκοι υποδέχθηκαν για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γαλλίας τη Στρασμπούρ, την οποία κέρδισε με 77-65.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Στρασμπούρ είχε προβάδισμα πέντε πόντων, ενώ αυτή η διαφορά υπήρχε και στο ημίχρονο. Η Μονακό φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και με επιμέρους σκορ 42-25, κατάφερε να φτάσει στο τελικό αποτέλεσμα, με διαφορά 12 πόντων.

Κορυφαίος σκόρερ για τη Μονακό ήταν ο Στραζέλ με 17 πόντους (1 ριμπάουντ, 3 ασίστ), ενώ 16 είχε ο Οκόμπο (2 ριμπάουντ, 3 ασίστ). Η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς στρέφει τώρα το ενδιαφέρον της στη Euroleague, μιας και την Πέμπτη (03/10) υποδέχεται την Αρμάνι Μιλάνο στην πρεμιέρα της διοργάνωσης.