Μάικ Τζέιμς

Euroleague

LIVE ΜΟΝΑΚΟ - ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ

Πηνελόπη Παπαδήμου 20:45 - 10.05.2023 / Ανανεώθηκε: 16:26 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του Sportal το πέμπτο και τελευταίο ματς της Μονάκο με τη Μακάμπι για τα playoffs της Euroleague. Η ομάδα που θα προκριθεί θα είναι αντίπαλος του Ολυμπιακού στα ημιτελικά του Final-4 του Κάουνας.

Τέλος αγώνα. Η Μονακό παίρνει τη νίκη κόντρα στη Μακάμπι με 97-86, προκρίνεται για πρώτη φορά στην ιστορία της σε Final-4 της Euroleague και θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στον ημιτελικό του Κάουνας

• 26-33 απίθανο επιθετικό κρεσέντο της Μακάμπι στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο +7 με τον Ντιμπαρτολομέο, 56 δεύτερα πριν το τέλος της πρώτης περιόδου
  • 25-30 στο +5 η Μακάμπι με τρίποντο του Μπράουν (1:23 πριν το τέλος της πρώτης περιόδου)
  • 22-24 η Μονακό μειώνει με καλάθι και φάουλ του Μάικ Τζέιμς (2:29 πριν το τέλος της πρώτης περιόδου)
  • 19-24 μπροστά η Μακάμπι με τον Μπράουν (2:42 για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου)

Και ο βασιλιάς Αλβέρτος στο γήπεδο, παρακολουθεί την προσπάθεια της Μονακό

• 17-17 η Μονακό ισοφαρίζει με τρίποντο του Τζέιμς (5:16 πριν το τέλος της πρώτης περιόδου)
  • 14-15 ξέφρενος ρυθμός στο ξεκίνημα του αγώνα έξι περίπου λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου
  • 7-11 για την ομάδα του Ισραήλ με τον Κόλσον (7:17 για το τέλος της πρώτης περιόδου)
  • 7-8 μπροστά η Μακάμπι με τρίποντο του Μάρτιν (8:29 πριν το τέλος της πρώτης περιόδου)
  • Αξίζει να τονιστεί ότι στην ιστορία της Euroleague δεν έχει σπάσει έδρα γηπεδούχου στα playoffs στο πέμπτο ματς.
  • Τόσο η Μονακό όσο και η Μακάμπι έχουν κάνει από ένα μπρέικ στη συγκεκριμένη σειρά
  • Η ομάδα που θα προκριθεί από το ζευγάρι αυτό θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Final-4 του Κάουνας
  • Η Μονακό κοντράρεται με τη Μακάμπι στο πέμπτο και τελευταίο ματς των δύο ομάδων για τα playoffs της Euroleague.