LIVE ΜΟΝΑΚΟ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (4η ΠΕΡΙΟΔΟΣ)

Πάρης Τσελεπίδης • 21:39 - 08.03.2023 / Ανανεώθηκε: 18:01 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού απέναντι στη Μονακό, για τη 28η αγωνιστική της Euroleague.

• Τελικό σκορ 84-70 και νέα ήττα για τον Παναθηναϊκό. Καλό σας βράδυ...
  • Μόλις ένα δίποντο βρήκε ο Παναθηναϊκός που κάνει την μια κακή επιλογή μετά την άλλη, με αποτέλεσμα το σκορ να ανοίγει και την Μονακό να φτάνει στο +20 (79-59)
  • Χωρίς πόντο ο Παναθηναϊκός εδώ και 4', με την Μονακό να ξεφεύγει με 71-57
  • Το δεκάλεπτο έκλεισε 64-57, με τον Παναθηναϊκό να μένει κοντά, αλλά όχι όσο θα ήθελε...
  • Ο Μπέικον συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και το σκορ έγινε 51-51 (25'), όμως η Μονακό πάτησε γκάζι έκτοτε και ξέφυγε
  • Ο Μπέικον πήρε το όπλο του και το σκορ έγινε 46-46 στο 23'
  • Ο Παναθηναϊκός δεν άφησε το παιχνίδι να ξεφύγει άλλο και με όπλο την καλή του λειτουργία στην άμυνα μείωσε, με το ημίχρονο να κλείνει στο 42-36
  • Η διαφορά ολοένα και ανέβαινε, με την Μονακό, χωρίς να ζοριστεί, να φτάνει στο +11, με 37-26
  • Η Μονακό ήταν σταθερά μπροστά, ξεφεύγοντας στο σκορ με +9 για πρώτη φορά (31-22, 12΄)
  • Τρίποντα ο Οκόμπο και ο Γκριγκόνις, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 21-17
  • Η Μονακό, μετά τα πρώτα λεπτά, βρήκε τον τρόπο να πάρει τον έλεγχο και με όπλο το γρήγορο παιχνίδι, πήρε τα ηνία και βρέθηκε μπροστά με 18-13 (8')
  • Καλό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό, με τους Πράσινους, έχοντας αιχμή του δόρατος τον Πονίτκα να προηγούνται με 8-9 (4')
  • Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στο 8-18, με την Μονακό από την άλλη να είναι στο 16-10
  • Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού στην έδρα της Μονακό για την 28η αγωνιστική της Euroleague.