Τι έκανες ρε Πέρες; Απίστευτη φάση στο τέλος του ημιχρόνου της αναμέτρησης Μούρθια - Μάλαγα

Νίκος Καλαμπάκας 10:39 - 22.09.2024 / Ανανεώθηκε: 10:39 - 22.09.2024

Φοβερή φάση με τον Πέρες να προσπαθεί να σημειώσει buzzer beater στο ημίχρονο του Μούρθια - Μάλαγα και τελικά να ενθουσιάζει το κοινό για άλλο λόγο!

Ο Τάισον Πέρες χάρισε τη φάση του αγώνα, στην αναμέτρηση της Μούρθια με την Ουνικάχα Μάλαγα για το Σούπερ Καπ Ισπανίας.

Ο παίκτης της Μάλαγα είπε την... τελευταία λέξη του ημιχρόνου, προσπαθώντας να σημειώσει καλάθι από τη μια μπασκέτα στην άλλη.

Ο Πέρες πέταξε με δύναμη την μπάλα προκειμένου να μπει στο καλάθι, όμως αυτό τελικά δεν συνέβη. Παρά το γεγονός όμως ότι δεν έγραψαν πόντοι στο ταμπλό, ο Πέρες πήρε ένα ζεστό χειροκρότημα και γνώρισε την αποθέωση.

Και αυτό επειδή η μπάλα ναι μεν δεν πέρασε μέσα από τη στεφάνη, όμως προσγειώθηκε στο πλαίσιο που υπάρχει πάνω από το καλάθι για να δείχνει τον χρόνο και σφηνώθηκε μέσα σε αυτό!

Απίστευτη φάση που δεν την βλέπουμε συχνά στα γήπεδα!

Για την ιστορία, χάρη σε ένα επιβλητικό τέταρτο δεκάλεπτο η Ουνικάχα Μάλαγα έφερε στα μέτρα της την αναμέτρηση κόντρα στην Μούρθια και έφτασε στη νίκη (84-78), κλείνοντας θέση για τον τελικό του Super Cup Ισπανίας.