Απίστευτο: Ο Βέσελι αποβλήθηκε με τεχνική ποινή και αντιαθλητικό φάουλ σε μόλις 8'! (vid)

Aχιλλέας Μαυροδόντης 20:39 - 02.06.2024 / Ανανεώθηκε: 20:39 - 02.06.2024

Ο Γιαν Βέσελι πρόλαβε να αγωνιστεί μόλις για 8' στο Μπαρτσελόνα - Ρεάλ, με τον Τσέχο να αποβάλλεται με μια τεχνική ποινή και ένα αντιαθλητικό φάουλ!

Ο Γιαν Βέσελι πρόλαβε να πατήσει μόλις 8:48 στο τρίτο ματς ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης!

Ο Τσέχος, ο οποίος αποτελεί βαρόμετρο για τους Καταλανούς, αποβλήθηκε στα 7:56 πριν το ημίχρονο, καθώς χρεώθηκε με τεχνική ποινή, ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο είχε υποπέσει και σε αντιαθλητικό!

Η τεχνική ποινή του Γιαν Βέσελι:

Βάσει κανονισμού, όταν ένας παίκτης χρεώνεται με μια τεχνική ποινή και ένα αντιαθλητικό φάουλ, ή με δύο από την καθεμία παραπάνω, αποβάλλεται απευθείας, με τον Γιαν Βέσελι να βλέπει έτσι το υπόλοιπο παιχνίδι από τα αποδυτήρια, μετά τις αποφάσεις των διαιτητών.

Έτσι, η Μπαρτσελόνα καλείται να παίξει σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με μοναδικό «καθαρό» σέντερ τον Ουίλι Ερνανγκόμεθ, ο οποίος καλείται να αντιμετωπίσει τους Έντι Ταβάρες και Βενσάν Πουαριέ.