Ο ασταμάτητος Κέντρικ Ναν στο τέταρτο δεκάλεπτο! (vid)

©InTime

Sportal newsroom 00:18 - 13.06.2024 / Ανανεώθηκε: 00:19 - 13.06.2024

Ο Κέντρικ Ναν ήταν εκείνος που καθόρισε το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ στην τέταρτη περίοδο

Με τον Κέντρικ Ναν να είναι ασταμάτητος στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός AKTOR επικράτησε (88-85) του Ολυμπιακού στο Game 4 και έφερε τη σειρά στο 2-2 επιστρέφοντας στο ΟΑΚΑ την Παρασκευή (14/6, 21:15) για τον πέμπτο τελικό και τον τίτλο του πρωταθλητή.

Ο Αμερικανός γκαρντ τελείωσε τον αγώνα με 25 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Ο Κέντρικ Ναν σημείωσε 6 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, είχε 8 πόντους στο τρίτο 10λεπτο και 11 πόντους στην τελευταία περίοδο, βάζοντας φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στη νίκη του Παναθηναϊκού AKTOR.

Σε κανένα σημείο της αναμέτρησης δεν έχασε την ψυχραιμία του και βρήκε τον τρόπο με το εξαιρετικό παιχνίδι του στο «ένας εναντίον ενός» να «σφραγίσει» τη νίκη της ομάδας του.