Ο Σέρχιο πασάρει ο Πουαριέ «κατεβάζει» το καλάθι (vid)

Sportal newsroom 22:34 - 16.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:56 - 14.08.2024

Φοβερή φάση από τη Ρεάλ με τον Ροντρίγκεθ να υψώνει τη μπάλα στον Πουαριέ και τον τελευταίο να καρφώνει με δύναμη στο καλάθι της Μονακό.

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησής της με τη Μονακό για την 9η αγωνιστική της Euroleague.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης υποδέχονται τους Μονεγάσκους και οι διαθέσεις τους είναι... άγριες.

Το σκορ έχει ανέβει σε υψηλά επίπεδα από την πρώτη κιόλας περίοδο η οποία έκλεισε στο 30-20 των γηπεδούχων.

Η φάση του δεκαλέπτου ανήκει στους Σέρχιο Ροντρίκεθ και Πουαριέ, με τον πρώτο να υψώνει τη μπάλα και τον σέντερ της Ρεάλ να την καρφώνει με δύναμη.

Δείτε τη φάση στο βίντεο της Euroleague:

Μην χάσετε μετά το τέλος του αγώνα το Sportal Euroleague Show για το Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας και όλη τη δράση της Πέμπτης