Παγκόσμιο Κύπελλο FIBA: Τα highlights της Παρασκευής 1/9

Λιθουανία - Ελλάδα

FIBA

Νίκος Καλαμπάκας 19:37 - 01.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:49 - 14.08.2024

Δείτε στο Sportal τα highlights της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης των ομίλων της FIBA.

Η εθνική μας ομάδα γνώρισε οδυνηρή ήττα που σήμανε και τον αποκλεισμό της από το Μουντομπάσκετ της FIBA.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη στο 2ο ημίχρονο παραδόθηκαν στις ορέξεις των αντιπάλων τους και δεν θα συνεχίσουν στο τουρνουά που φιλοξενείται στην Ινδονησία, την Ιαπωνία και τις Φιλιππίνες.

Στα άλλα ματς της ημέρας η Βραζιλία έβαλε φωτιά στον όμιλό της, αφού νίκησε τον Καναδά και μαζί με τις Ισπανία και Λετονία οι 4 ομάδες έχουν το ίδιο ρεκόρ (3-1).

Νίκη και για το Πουέρτο Ρίκο που έμεινε ζωντανό στη μάχη της πρόκρισης.

Το Mundobasket 2023 στο sportal.gr

Η δράση του Παγκοσμίου Κυπέλλου που διεξάγεται σε Φιλιππίνες, Ινδονησία και Ιαπωνία κορυφώνεται και το Sportal.gr είναι εδώ για να σας ενημερώνει με εγκυρότητα και ταχύτητα. Η πορεία και τα νέα της Εθνικής μας, αλλά και όλων των ομάδων, το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα των αγώνων είναι εδώ, για να μην χάσετε ούτε τις λεπτομέρειες του Mundobasket 2023.