ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

Παναθηναϊκός

LIVE ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

Sportal newsroom 19:30 - 23.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:16 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Μπάγερν Μονάχου, για την πρώτη μέρα του τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος» στο κλειστό του ΟΑΚΑ.

• Τέλος αγώνα, νίκη για τον Παναθηναϊκό με σκορ 80-73.
  • Καλάθι από τον Λεσόρ, που παίρνει και το φάουλ από τον Μπόνγκα στα 40''. Έξω η βολή, αλλά το 79-72 δεν αλλάζει.
  • Μεγάλο τρίποντο του Γκάι και 77-72, ακριβώς ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης! Τάιμ άουτ για τη Μπάγερν.
  • Με 2/2 βολές ο Φρανσίσκο φέρνει τη Μπάγερν σε απόσταση βολής (74-72), 1.40'' πριν το φινάλε.
  • Γρήγορο 7-0 για τη Μπάγερν, που βγάζει και την άμυνα.
  • Τρίποντο του Έντουαρντς για το 74-70.
  • Με λέι απ του Φρανσίσκο η Μπάγερν κατεβάζει τη διαφορά στο -7 (74-67). Τάιμ άουτ από τον Αταμάν.
  • Ο Μπολμάρο μειώνει, όμως ο Μήτογλου απαντά με τρίποντο για το 74-63.
  • 2/2 βολές ο Μήτογλου για το 71-61.
  • Ο Παναθηναϊκός έχει αποκτήσει μια διαφορά 8 πόντων (69-61) πέντε λεπτά πριν το φινάλε.

Τέλος τρίτης περιόδου. Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 61-58. Η Μπάγερν παραμένει κοντά στο σκορ με τον Μπολμάρο να ακολουθεί τον Έντουαρντς, όμως ο Παναθηναϊκός διατηρεί το προβάδισμα, χάρη σε Μήτογλου και Γκραντ.

• 61-56 στο 29'. Τρίποντο του Μήτογλου και στο +5 ο Παναθηναϊκός.
  • 58-56 στο 28'. Ο Έντουανρτς σκοράρει και κράτησε σε απόσταση βολής την Μπάγερν.
  • 54-52 στο 28'. Ο Μπολμάρο σκόραρε και μείωσε σε απόσταση αναπνοής για την Μπάγερν.
  • 53-50 στο 26'. Ο Μπούκερ μείωσε για την Μπάγερν.
  • 48-46 στο 24'. Ο Σλούκας έδωσε ξανά προβάδισμα στον Παναθηναϊκό μετά την ισοφάριση της Μπάγερν.
  • 46-38 στο 22'. Ο Γκάι με τρίποντο πέτυχε τους πρώτους πόντους του Παναθηναϊκού στο δεύτερο μέρος.
  • 43-39 στο 21'. Ο Μπούκερ σκόραρε στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

Τέλος ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 43-37. Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το παιχνίδι και προηγείται παρά το ξέσπασμα του Κάρσεν Έντουαρντς στο δεύτερο δεκάλεπτο.

• 41-35 στο 18'. Ο Έντουαρντς συνέχισε να σκοράρει για την Μπάγερν και μείωσε ακόμα περισσότερο.
  • 41-32 στο 17'. Ο Λεσόρ με 1/2 βολές ανέβασε τη διαφορά στους 9 για τον Παναθηναϊκό.
  • 38-27 στο 16'. Ο Έντουαρντς συνεχίζει να σκοράρει για την Μπάγερν και μάζεψε τη διαφορά. Ελέγχει το παιχνίδι ο Παναθηναϊκός.
  • 36-23 στο 14'. Ο Γκραντ συνεχίζει να σκοράρει και κρατάει ψηλά τη διαφορά για τον Παναθηναϊκό.
  • 32-17 στο 12'. Γκραντ και Λεσόρ συνεχίζουν να δίνουν λύσεις στον Παναθηναϊκό επιθετικά.

Τέλος πρώτης περιόδου, Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 28-13. Ο Χούαντσο Ερνανγκόμεθ at the buzzer έφερε στο +15 τη διαφορά για τον εξαιρετικό στο πρώτο δεκάλεπτο Παναθηναϊκό.

• 25-13 στο 9'. Πρώτοι πόντοι για τον Γκριγκόνις, στο +12 ο Παναθηναϊκός.
  • 22-13 στο 8'. Ο Λεσόρ σκοράρει για πρώτη φορά στο ΟΑΚΑ.
  • 20-9 στο 7'. Γκάι για τρεις και η διαφορά ανεβαίνει.
  • 17-7 στο 6/ Πρώτοι πόντοι του Γκραντ στο παιχνίδι, στο +10 ο Παναθηναϊκός.
  • 15-7 στο 5'. Απαντάει ο Παπαπέτρου για τον Παναθηναϊκό.
  • 13-7 στο 5. Ο Μπόνγκα με τρίποντ μείωσε.
  • 8-2 στο 3'. Ο Σλούκας με τρίποντο ξεσηκώνει το ΟΑΚΑ με το καλημέρα!
  • 2-2 στο 2'. Ο Μπόνγκα κάρφωσε για τους πρώτους πόντους της Μπάγερν
  • 2-0 στο 1'. Πρώτο καλάθι του αγώνα δια χειρός Μπαλτσερόφσκι.

Το παιχνίδι αρχίζει!

• Σλούκας, Γκάι, Παπαπέτρου, Ερνανγκόμεθ και Μπαλτσερόφσκι η αρχική πεντάδα του Παναθηναϊκού.
  • Ο κόσμος του Παναθηναϊκού θα έχει την ευκαιρία να παρακολουθήσει για πρώτη φορά την ομάδα που χτίζει ο Εργκίν Αταμάν στο κλειστό του ΟΑΚΑ.
  • Ο νικητής του ζευγαριού θα τεθεί αντιμέτωπος με την Αναντολού Εφές, η οποία επικράτησε της Παρτίζαν με 81-79 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του τουρνουά.
  • Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την Μπάγερν Μονάχου στο κλειστό του ΟΑΚΑ, για την πρώτη μέρα του τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος».