Εκπληκτικό «σόου» Παπαγιάννη και στο... πόδι το ΣΕΦ! (vid)

Γιώργος Παπαγιάννης

Ευτυχία Οικονομίδου 21:29 - 07.07.2024 / Ανανεώθηκε: 21:39 - 07.07.2024

Ο Γιώργος Παπαγιάννη πήρε προσωπικά τον τελικό του Προολυμπιακού τουρνουά απέναντι στην Κροατία κι έδωσε το δικό του... σόου.

Η Ελλάδα μάχεται απέναντι στην Κροατία για να κερδίσει το «χρυσό» εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού στον τελικό του Προολυμπιακού τουρνουά στο ΣΕΦ.

Οι δύο ομάδες τα δίνουν όλα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης με τις άμυνες να πρωταγωνιστούν παραμένοντας έτσι κοντά στο σκορ.

Ο παίκτης που ξεχώρισε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο δεν ήταν άλλος από τον Γιώργο Παπαγιάννη που έδωσε τη δική του μοναδική παράσταση. Ο ψηλός της «γαλανόλευκης» ήταν υπεύθυνος για τους 10 από τους 22 πόντους της ομάδας του Βασίλη Σπανούλη στην πρώτη περίοδο με την Ελλάδα να προηγείται με σκορ 22-21.

Μάλιστα, ο «Big Papa» ευστόχησε και σε δύο τρίποντα (2/2) κι έκανε κι ένα εντυπωσιακό κάρφωμα ξεσηκώνοντας τον κόσμο που έχει γεμίσει το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, ενώ δεν αστόχησε σε καμία προσπάθειά του αποτελώντας σημείο αναφοράς στην επίθεση της Εθνικής.