Aχιλλέας Μαυροδόντης 20:40 - 24.03.2023 / Ανανεώθηκε: 17:38 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε ζωντανά την σπουδαία αναμέτρηση του Ολυμπιακού στην έδρα της Παρτίζαν, για την 30η αγωνιστική της Euroleague. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

• Τέλος αγώνα με την Παρτίζαν να επικρατεί με 90-75 του Ολυμπιακού
  • 81-64, με την Παρτίζαν να κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ!
  • Η διαφορά και πάλι πάνω από τους 12 (73-60, 34')
  • Ο Ολυμπιακός συνέχισε να παλεύει, όμως μερικές στιγμές αδράνειας δεν του επέτρεψε στα πρώτα λεπτά να μειώσει περισσότερο από το 67-60.
  • 60-52 και τέλος δεκαλέπτου δεκαλέπτου
  • Ο Βεζένκοφ έχασε δύο λέι απ μόνος του, η Παρτιζάν έβαλε 6 σερί πόντους και το σκορ πήγε ξανά στο 56-46 (27')
  • Ένα ξέσπασμα του Κάνααν έφτασε τον Ολυμπιακό στο 50-46
  • Ο Ολυμπιακός μπήκε με όρεξη στη αναμέτρηση στο δεύτερο, όμως η Παρτίζαν παρέμεινε μπροστά (50-40) και άντεξε
  • Ο Πάντερ έκανε ό,τι ήθελε και η Παρτιζάν κρατήθηκε με άνεση μπροστά στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 48-34
  • Στο +14 η Παρτίζαν (40-26), με τα τρίποντα να πληγώνουν τον Ολυμπιακό και στην άμυνα, αλλά και στην επίθεση (0/8)
  • 34-24 με το ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου
  • Τέλος δεκαλέπτου με το σκορ στο 27-22 για την Παρτίζαν
  • Ο ρυθμός ανέβηκε τρομακτικά, με τον Ολυμπιακό να ταΐζει τον ψηλό (Φαλ) με την Παρτίζαν να αναπτνάει με τον πλουραλισμό (24-20, 8')
  • Μία σου και μία μου το ματς στα πρώτα λεπτά, όπως φαίνεται από το 9-10 (4')
  • Ο Ολυμπιακός δεν έχει στο Βελιγράδι τον Γιώργο Μπαρτζώκα, ο οποίος παραμένει σπίτι του με ίωση. Ο Χρήστος Παππάς είναι εκείνος που για ακόμα ένα ματς αναλαμβάνει χρέη χεντ κόουτς