Παρτίζαν - Ρεάλ Μαδρίτης

Sportal / Alexandar Dimitrijevic

LIVE ΠΑΡΤΙΖΑΝ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Sportal newsroom 21:20 - 02.05.2023 / Ανανεώθηκε: 16:39 - 14.08.2024

Μίλησε η καρδιά της Βασίλισσας στο Βελιγράδι! Μέσα στην καυτή «Stark Arena» και χάρη στο απίστευτο τρίποντο του Γουίλιαμς – Γκος στα 24’’ πριν από τη λήξη, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 82-80 της Παρτίζαν και μείωσε τη σειρά σε 2-1!

Τέλος του αγώνα, η Ρεάλ νίκησε με 82-80, οι δύο ομάδες ανανεώνουν το ραντεβού τους για την Πέμπτη 4/5. Καλός σας βράδυ

• Τρίποντο του Γκος, 77-80 προηγείται η Ρεάλ! Μια επίθεση ακόμα στον αγώνα!
  • Πάμε για δραματικό φινάλε. 77-77 το σκορ, κάτι λιγότερο από 2 λεπτά για τη λήξη
  • Τρίποντο ο Νάναλι, 77-75 μπροστά η Παρτίζαν για πρώτη φορά στην 4η περίοδο
  • Τρομερός αγώνας, κανονικό θρίλερ. Οι δύο ομάδες είναι ισόπαλες (70-70), πέντε λεπτά πριν το τέλος
  • 68-70 το σκορ, νευρικές οι δύο ομάδες στα τρία πρώτα λεπτά της τελευταίας περιόδου
  • Ισοφαρίζει η Παρτίζαν, 68-68
  • Τέλος γ' περιόδου. 63-66 μπροστά η Ρεάλ Μαδρίτης
  • Ανεβαίνουν οι παίκτες του Ματέο, πρώτη στο +4 (58-62)
  • Η Ρεάλ προηγείται με τρεις πόντους, 55-58 3.33'' πριν το τέλος του γ' δεκαλέπτου
  • Πρώτο προβάδισμα της Ρεάλ στο παιχνίδι. 53-54 με τρίποντο του Χεζόνια

Ρεκόρ προσέλευσης κόσμου ξανά για την Παρτίζαν

• Ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο, 53-49 το σκορ έπειτα από 22 λεπτά
  • Τέλος ημιχρόνου: 48-45 μπροστά η Παρτίζαν
  • Ντέρμπι ο αγώνας! 46-45 μείωσε στον πόντο η Ρεάλ!
  • 5 λεπτά ακόμα για το ημίχρονο, 41-32 το σκορ
  • Τρομερός ρυθμός στον αγώνα, 41-31 το σκορ στο 14'
  • Τέλος δεκαλέπτου: Η Παρτίζαν προηγείται με 32-19!
  • 27-13, η Παρτίζαν έχει πάρει φωτιά... 2.09'' για το δεκάλεπτο!
  • Η Ρεάλ απάντησε με 7-0 και το σκορ είναι 15-9, 5.18' πριν τη λήξη της α' περιόδου
  • Τρομερό ξεκίνημα για τους Σέρβους, 9-0!

Πώς υποδέχτηκαν τη Ρεάλ οι οπαδοί της Παρτίζαν

• Ο δεύτερος αγώνας ήταν επεισοδιακός και παραλίγο να είχαμε σοβαρούς τραυματισμούς. Απόψε στη Σερβία οι φίλοι της Παρτίζαν έχουν γεμίσει το γήπεδο και η αποστολή της Ρεάλ μόνο εύκολη δεν είναι
ΜΑΚΑΜΠΙ - ΜΟΝΑΚΟ
EUROLEAGUE

20:45 - 02.05.2023

LIVE ΜΑΚΑΜΠΙ - ΜΟΝΑΚΟ

Η Μακάμπι υποδέχεται τη Μονακό στο game 3 της σειράς τους. Οι δύο ομάδες βρίσκονται στο 1-1 και απόψε θα μονομαχήσουν στο Ισραήλ για το προβάδισμα. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sportal.

• Καλησπέρα σας. Η Παρτίζαν φιλοξενεί τη Ρεάλ Μαδρίτης στο τρίτο παιχνίδι της σειράς τους. Οι Σέρβοι προηγούνται με 2-0 και θέλουν μια νίκη ώστε να ταξιδέψουν στο Final 4 του Κάουνας