LIVE ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Sportal newsroom 21:20 - 01.02.2023 / Ανανεώθηκε: 10:14 - 20.08.2024

Παρακολουθείστε στο Sportal με ζωντανό σχολιασμό την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης για την 22η αγωνιστική Euroleague. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς...

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 83-68

• Ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο μέρος πίεσε και αντιστάθηκε, αλλά πλήρωσε την πολύ κακή εμφάνιση στα πρώτα 20 λεπτά.

• 80-67 από μία επίθεση για τις δύο ομάδες.

• 76-65 απομένουν 2'16''...

• 74-59, απομένουν 4'43'' για το τέλος

• O Παναθηναϊκός ανταποκρίθηκε στην τρίτη περίοδο, αλλά έχει μείνει από δυνάμεις στην τέταρτη...

• 70-59 απομένουν 8 λεπτά για το τέλος της τέταρτης περιόδου.

• 68-57 ο Παναθηναϊκός πήρε ανάσα και έχει 10 λεπτά μπροστά του για να δείξει αν έχει άλλες δυνάμεις...

• 68-57 δυναμικό κάρφωμα του Γκουντάιτις! Κέρδισε και φάουλ αλλά αστόχησε στη συμπληρωματική βολή.

• από το -21 στο -13 ο Παναθηναϊκός, ο Μπέικον φθάνει τους 11 πόντους και με κάρφωμα μειώνει σε 68-55

• 66-51 στο 28' με καλάθι του Γιώργου Καλαϊτζάκη

• Ο Παναθηναϊκός έστω και αργά άρχισε να ανταποκρίνεται...

• Τάιμ άουτ από τον Ντέγιαν Ράντονιτς με το σκορ 60-39 και στο +21 υπέρ της Ρεάλ. Ο Παναθηναϊκός δεν έχει βρει κανέναν τρόπο, καμία στιγμή να απειλήσει τους Ισπανούς. Απομένουν 4'50'' για το τέλος της τρίτης περιόδου...

• 58-39 , άλλο ένα ζευγάρι εύστοχων βολών από τον Γκέρσον Γιαμπουσέλε

• 56-39 στο 23'30''

• 54-36 στο 23' με τον Γιαμπουσέλε να φθάνει τους 10 πόντους

• Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο...

• 48-30 σκορ πρώτου ημιχρόνο! Η Ρεάλ έχει κυριαρχήσει στο παρκέ με τους Γιαμπουσέλε, Μούζα και Χεζόνια να είναι οι πρωταγωνιστές. Ο Παναθηναϊκός έχει πολλά προβλήματα, ενώ ο πρώτος σκόρερ των «Πρασίνων» Ντουέιν Μπέικον έχει προσφέρει 6 πόντους με 2/4 τρίποντα. Έχει 0/4 δίποντα, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

• 40-25 με τρίποντο του Ρούντι Φερνάντεθ στη λήξη της επίθεσης της Ρεάλ.

• 37-25 παραμένει το +12 της Ρεάλ Μαδρίτης

• Η Ρεάλ έφθασε να προηγείται ακόμα και με 14 πόντους διαφορά στην πρώτη περίοδο (23-9 στο 7'45'')

• ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 26-14

• 21-9 στο 7ο λεπτό.

• Στο -12 έφθασε ο Παναθηναϊκός πριν απαντήσει και μειώσει σε 15-5 με τρίποντο του Ντουέιν Μπέικον.

• 13-2 ο Γιαμπουσέλε κάνει... πάρτι κοντά στο καλάθι. Έχει φθάσει ήδη τους 8 πόντους.

• 7-2, κακές επιλογές και άστοχα σουτ για τον Παναθηναϊκό στο πρώτο τρίλεπτο.

• 5-0 στο ξεκίνημα για τη Ρεάλ με κάρφωμα του Γιαμπουσέλε και τρίποντο του Χεζόνια στις πρώτες επιθέσεις.

• Για τη Ρεάλ Μαδρίτης ο Τσους Ματέο επέλεξε τους Νίτζελ-Γκος, Χεζόνια, Μούσα, Γιαμπουσέλε και Ταβάρες για την πρώτη πεντάδα.

• Μπέικον, Ντέρικ Ουίλιαμς, Ουόλτερς και Γιώργος Καλαϊτζάκης οι υπόλοιποι τέσσερις του Παναθηναϊκού.

• Ο Ντέγιαν Ράντοβιτς επέλεξε τον Γκουντάιτις απέναντι στον Ταβάρες για το ξεκίνημα του αγώνα.

• Oι δύο ομάδες παρουσιάζονται στο παρκέ, σε λίγα λεπτά έχουμε τζάμπολ!

• Ο Παναθηναϊκός με 8 νίκες σε 21 αγώνες είναι στα... χαμηλά και χρειάζεται επειγόντως ένα καλό σερί νικών για να ανακτήσει έδαφος και δυνάμεις...

• H Ρεάλ Μαδρίτης προσπαθεί να ακολουθήσει τον Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας και με ρεκόρ 14-7 χρειάζεται μία νίκη για να φθάσει τους «ερυθρολεύκους».

• Στις 21.45 ξεκινάει η αναμέτρησης του Παναθηναϊκού στη Μαδρίτη κόντρα στην Ρεάλ. Πρόκειται για το ματς της 22ης αγωνιστικής της Euroleague.