Σεγκούρα: «Ήμασταν με... πέντε παίκτες και προσπαθήσαμε για το καλύτερο δυνατό»

Κούρο Σεγκούρα

Sportal newsroom 20:10 - 03.03.2024 / Ανανεώθηκε: 23:58 - 13.08.2024

Ο Κούρο Σεγκούρα σχολίασε την ήττα του Κολοσσού απέναντι στον Παναθηναϊκό, τονίζοντας πως δεν χωράνε δικαιολογίες για την εικόνα της ομάδας του.

Ο Κολοσσός δεν μπόρεσε να κοντράρει ουσιαστικά τον Παναθηναϊκό, όντας χτυπημένος και από τις απουσίες, με τους Ροδίτες ν γνωρίζουν την ήττα με 96-73 και τον Κούρο Σεγκούρα να μην μπορεί να κρύψει την απογοήτευσή του για την εικόνα των Θαλασσί.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο Κούρο Σεγκούρα επισήμανε την ανωτερότητα του Παναθηναϊκού, ενώ τόνισε πως στην τρίτη περίοδο το παιχνίδι ξέφυγε.

Αναλυτικά όσα είπε στην ΕΡΤ ο Κούρο Σεγκούρα:

«Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για τη νίκη. Δε χωράνε δικαιολογίες. Ήμασταν με... πέντε παίκτες και προσπαθήσαμε για το καλύτερο δυνατό. Ο Μπραϊκόβιτς είναι σημαντικός παίκτης σίγουρα.

Κάναμε καλά πράγματα στην επίθεση, όμως ο Παναθηναϊκός με το μέγεθός του και την ποιότητα βρήκε λύσεις, απέκτησε πλεονέκτημα και πήρε διαφορά στην τρίτη περίοδο. Εμείς πρέπει να γυρίσουμε σελίδα και να δούμε το επόμενο παιχνίδι».

Με φόρα από τη Μαδρίτη ο Παναθηναϊκός AKTOR, «καθάρισε» με απολαυστικό μπάσκετ τον Κολοσσό στο ΟΑΚΑ
STOIXIMAN BASKET LEAGUE

19:01 - 03.03.2024

Έχοντας πολυφωνία στην επίθεση και με τον χρόνο να μοιράζεται, ο Παναθηναϊκός AKTOR επικράτησε άνετα (96-73) του Κολοσσού στο ΟΑΚΑ κι έφτασε τις 18 νίκες σε 19 αγωνιστικές στη Basket League.

🔴Sportal Sunday Live για την τελευταία αγωνιστική στην κανονική διάρκεια της Super League