Σκασμένος ο Σλούκας στα αποδυτήρια μετά τη χαμένη βολή

Κώστας Σλούκας

Photo by Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Κώστας Σωτηρίου 00:27 - 21.10.2023 / Ανανεώθηκε: 12:35 - 14.08.2024

Ο Κώστας Σλούκας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για τον Παναθηναϊκό όταν η Μακάμπι προηγούταν στην παράταση με 82-79, όμως αστόχησε σε μια από τις τρεις βολές που επιχείρησε και μετά τον αγώνα ήταν εμφανώς στεναχωρημένος για την εξέλιξη αυτή...

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο ΟΑΚΑ, γνωρίζοντας την 3η του φετινή ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές.

Οι πράσινοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 15 πόντους διαφορά, όμως επέστρεψαν παίζοντας φοβερή άμυνα. Ωστόσο αν και το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση, η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των Ισραηλινών.

Ο ηγέτης του Παναθηναϊκού με το σκορ στο 79-82 είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει από τις βολές όταν κέρδισε φάουλ σε τρίποντο που επιχείρησε, όμως αστόχησε στη μια βολή και αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.

Όπως προέκυψε από το ρεπορτάζ στη διάρκεια της εκπομπής Sportal Euroleague Show, ο Έλληνας γκαρντ ήταν σκασμένος στα αποδυτήρια. Συγκεκριμένα του ήρθε ένα sms και όταν το είδε πέταξε το κινητό του, δείγμα της απογοήτευσής του για το χαμένο παιχνίδι της ομάδας του.