Απίστευτη ανατροπή και «διπλό» στο Σαν Αντόνιο οι Ράπτορς

Πασκάλ Σιάκαμ / printscreen

Aχιλλέας Μαυροδόντης 01:23 - 06.11.2023 / Ανανεώθηκε: 12:11 - 14.08.2024

Οι Τορόντο Ράπτορς βρέθηκαν με 19 πόντους πίσω στο ημίχρονο, όμως επέστρεψαν και πήραν ένα μεγάλο «διπλό» μέσα στο Σαν Αντόνιο με 123-116 στην παράταση!

Ένα συγκλονιστικό ματς είχαμε στο Σαν Αντόνιο, με τους Ράπτορς να κάνουν απίστευτη ανατροπή και να παίρνουν τη νίκη απέναντι στους Σπερς με 123-116.

Το ματς κρίθηκε στην παράταση, αφού οι Ράπτορς επέστρεψαν από το -19 του ημιχρόνου και με καλάθι του Ανουνόμπι έστειλαν το παιχνίδι στον έξτρα χρόνο (110-110).

Εκεί οι Καναδοί ήταν ανώτεροι και πήραν το προβάδισμα, το οποίο δεν απώλεσαν ποτέ, παίρνοντας τη μεγάλη νίκη (116-123) και ανεβαίνοντας στο 3-4.

Ο Σκότι Μπαρνς σταμάτησε στους 30 πόντους, ενώ 24 πρόσθεσε ο Σρούντερ και άλλους τόσους ο ήρωας Ανουνόμπι.

Για τους Σπερς, οι οποίοι υποχώρησαν στο 3-3, ο Τζόνσον είχε 26 πόντους, ο Κόλινς 21 και ο Γουεμπανιάμα 20, με 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 5 μπλοκ.

Sportal Sunday Live: «Βατερλό» για τον Ολυμπιακό και ανεπανάληπτος θρίαμβος του ΠΑΟΚ στο 2-4 του Φαλήρου!
SPORTAL ORIGINALS

21:30 - 05.11.2023

Η Sportal Sunday Live έρχεται αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 2-4 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», με όλο το ρεπορτάζ από τον ανεπανάληπτο θρίαμβο του «Δικεφάλου» στο 90λεπτο του Φαλήρου. Διονύσης Βερβελές και Μάνος Τσαλγατίδης σχολιάζουν το αποτέλεσμα του ντέρμπι. Μπάμπης Τσιμπίδας και Κώστας Τσίλης με τα τελευταία νέα από τα στρατόπεδα Παναθηναϊκού και ΑΕΚ αντίστοιχα. Παρουσιάζουν οι Βασίλης Μοιρώτσος και Γιώργος Περπερίδης.