Τα highlights του Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε 79-68

Ταρίκ Μπλακ, Ολυμπιακός - Φενέρ

©Intime

Sportal newsroom 00:41 - 27.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:48 - 14.08.2024

Ο Ολυμπιακός έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στο Final 4 του Κάουνας, αφού επιβλήθηκε της Φενέρμπαχτσε με σκορ 78-67 στο ΣΕΦ. Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.

Μπορεί να αγχώθηκε λίγο... παραπάνω, όμως τελικά ο Ολυμπιακός βρήκε τον τρόπο να κάμψει την αντίσταση της Φενέρμπαχτσε και της επιβλήθηκε στο πρώτο τους παιχνίδι για τα playoffs της Euroleague με σκορ 78-67

Κάνααν, Βεζένκοφ «βομβάρδισαν» τη Φενέρ στο ΣΕΦ και ο Ολυμπιακός έκανε εύκολα το 1-0!
EUROLEAGUE

23:32 - 26.04.2023

Η δουλειά έγινε και 1-0! Με τον Κάνααν να πραγματοποιεί δεκάλεπτο καριέρας (5 τρίποντα στην τρίτη περίοδο) και τον Ολυμπιακό να είναι γενικότερα καταιγιστικός από τα 6,75 (16/29, 55%), οι Πειραιώτες έκαναν το πρώτο βήμα κόντρα στη Φενέρ (79-68) για να βρεθούν στο Final 4 του Κάουνας – Πρώτος σκόρερ ο Βεζένκοφ με 19 πόντους.

Το ξέσπασμα των ερυθρόλευκων στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έφερε τη νίκη στην ομάδα του Πειραιά η οποία έβλεπε τους Τούρκους να της βάζουν δύσκολα, όμως Κάνααν και Βεζένκοφ άρχισαν να... πυροβολούν πίσω από τα 6.75, δίνοντας τελικά το μομέντουμ και τη νίκη στους ερυθρόλευκους.