Ο Τρίτων νίκησε την Ελευθερούπολη και απολαμβάνει την κορυφή μαζί με Μαρούσι και Ψυχικό

Τρίτων - Ελευθερούπολη

©Intime

Sportal newsroom 19:29 - 09.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:15 - 14.08.2024

Στην κορυφή της Elite League έπιασε ξανά ο Τρίτων το Ψυχικό και το Μαρούσι, έπειτα επί την εντός έδρας νίκη του επί της Ελευθερούπολης με σκορ 95-84.

Τις 18 νίκες στην Elite League έπιασε ο τρίτων, αφού νίκησε εντός έδρας την Ελευθερούπολη με σκορ 95-84 και βρίσκεται μαζί με το Ψυχικό και το Μαρούσι στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος.

Η τελική βαθμολογία και τα ζευγάρια των playoffs στην Basket League
STOIXIMAN BASKET LEAGUE

17:47 - 09.04.2023

Αμετάβλητη έμεινε η βαθμολογία της Basket League μετά την τελευταία αγωνιστική, αφού λίγο - πολύ οι θέσεις των ομάδων που θα συνεχίσουν στα playoffs είχαν ξεκαθαρίσει. Δείτε σε ποια σειρά τερμάτισαν οι ομάδες και τα ζευγάρια που θα μονομαχήσουν στα playoffs για μια θέση στους τελικούς.

Ο Καμπερίδης με 29 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, ενώ 21 πρόσθεσε ο Μανοΐλοβιτς.

Οι γηπεδούχοι είχαν από την πρώτη περίοδο τον έλεγχο του αγώνα, όμως η νίκη ήρθε δυσκολότερα απ' όσο δείχνει το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι στο τέλος της γ' περιόδου βρίσκονταν πίσω στο σκορ με τρεις πόντους (71-68), όμως στο τελευταίο και καθοριστικό δεκάλεπτο ο Τρίτων έκανε ότι ήθελε και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 27-20, 48-43, 71-68, 95-84

Τρίτων (Μιχελάκος): Μάιερς 18 (4), Μανοΐλοβιτς 21 (2), Κουφόπουλος 9 (1), Ζαραϊδώνης, Πράπας, Προίσκος 3 (1), Καμπερίδης 29 (5), Τσάμης 13 (1), Μπολδόγλου 2.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Γκάθραϊτ 19 (3), Σοκ 12 (4), Γράβας 11 (3), Ναούμης 5 (1), Σκουλίδας 6 (1), Ξύδης, Ρόμπινσον 14 (1), Τουτζιαράκης 17.