Τάρικ Μπλακ

Τάρικ Μπλακ / © Intime

LIVE ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (4η ΠΕΡΙΟΔΟΣ)

Aχιλλέας Μαυροδόντης 21:00 - 03.03.2023 / Ανανεώθηκε: 18:09 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού στην έδρα της Αρμάνι Μιλάνο (21:30), για την 26η αγωνιστική της Euroleague μέσα από το Sportal. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

• Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα, με την Αρμάνι να φτάνει έτσι στη νίκη με 83-62.
  • Η Αρμάνι με ένα μικρό 4-0 ξέφυγε εκ νέου με +16 (74-58) στο 36'
  • Ο Ολυμπιακός με ένα σερί 0-8 μπαίνει και πάλι στο ματς, μειώνοντας σε 70-58
  • Ακόμα και στους 20 η διαφορά, με την Αρμάνι να είναι απόλυτη κυρίαρχος στο παρκέ (68-48, 32')
  • Αντίδραση για λίγο, όμως τρεις σερί κακές επιθέσεις έδωσαν ανοιχτό γήπεδο στην Αρμάνι, η οποία με τρίποντο του Ρίτσι έκλεισε το δεκάλεπτο με σκορ 61-46
  • Ο Ολυμπιακός συνέχισε άσχημα και η Αρμάνι, με τον Μπάρον να πυροβολεί ασταμάτητα από μακριά, πήρε προβάδισμα ακόμα και 15 πόντων!
  • Εκτός τόπου και χρόνου ο Ολυμπιακός στο τρίτο δεκάλεπτο, με την Αρμάνι να κυριαρχεί απόλυτα και να φτάνει στο +10 (44-34)
  • Γιαννούλης Λαρεντζάκης για τρεις και ο Ολυμπιακός μειώνει στο 35-32, σκορ με το οποίο έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο
  • Ο Ολυμπιακός έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο, με την Αρμάνι να παίρνει τον έλεγχο και να ξεφεύγει, κάνοντας το σκορ 35-29 (18')
  • Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω με 27-22 στο 15',όμως δεν άφησε την Αρμάνι να ξεφύγει στο σκορ και μείωσε άμεσα (27-26)
  • Η Αρμάνι έκανε το 22-17, όμως ένα ξέσπασμα του Ολυμπιακού έφερε το παιχνίδι και πάλι σε ισορροπία (22-22)
  • Ο Μπλακ πέρασε στο παρκέ και ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή, παίρνοντας το προβάδισμα για λίγο, όμως ένα μικρό ξέσπασμα της Αρμάνι διαμόρφωσε το 20-17 του δεκαλέπτου.
  • Η Αρμάνι έχει μπει καλά στο παιχνίδι και έχει πάρει το προβάδισμα, όμως Παπανικολάου και Βεζένκοφ μείωσαν στον πόντο στο 5' (12-10)
  • Πριν το τζάμπολ βραβεύτηκε ο Βλάντο Μίτσοφ για την προσφορά του στον σύλλογο της Αρμάνι Μιλάνο και το μπάσκετ γενικότερα.
  • Ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί με μαύρα, λόγω του πένθους από την τραγωδία στα Τέμπη, ενώ πριν το παιχνίδι θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων
  • Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στην Αρμάνι Μιλανο για την 26η αγωνιστική της Euroleague. Οι Πειραιώτες, οι οποίοι δεν έχουν προβλήματα απουσιών, βρίσκονται στην κορυφή με 18-7, την ώρα που οι Ιταλοί βρίσκονται μόλις στο 9-15.