Η βαθμολογία της Euroleague μετά τη νίκη της Μπαρτσελόνα επί της Μονακό - Πρώτος και καλύτερος ο Ερυθρός Αστέρας
EUROLEAGUE

2024-10-16T20:53:00+00:00

Η νίκη της Μπαρτσελόνα επί της Μονακό στο ματς με το οποίο έκλεισε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Euroleague, έφερε τον Ερυθρό Αστέρα μόνο πρώτο στην κατάταξη.

Στην Βαρκελώνη κλείνει η τρίτη αγωνιστική της Euroleague, λίγες ώρες πριν... ανοίξει η τέταρτη
EUROLEAGUE

2024-10-16T06:02:00+00:00

H Μπαρτσελόνα φιλοξενεί την αήττητη Μονακό (21:30,Nova Sports 4), που χωρίς τον Νικ Καλάθη και τον Φουρκάν Κορκμάζ δοκιμάζεται εκτός έδρας για πρώτη φορά φέτος στην Euroleague. Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής, το πρόγραμμα της τέταρτης και η βαθμολογία.

Πόσο χρονών είναι τελικά το «φαινόμενο» της Μπαρτσελόνα; Ο Νταμπονέ συστήνεται ως 13χρονος, αλλά υπάρχουν... αμφιβολίες! (vids)
EUROLEAGUE

2024-10-08T12:41:06+00:00

Ο Μοχάμεντ Νταμπονέ ανήκει στην Μπαρτσελόνα, οι Ισπανοί θέλουν να του δώσουν υπηκοότητα και ήδη το NBA ασχολείται μαζί του. Τα προσωπικά του έγγραφα αναφέρουν πως είναι γεννημένος στην Μπουργκίνα Φάσο το 2011, ενώ στο Τόγκο υπάρχει ένα αρχείο που τον αφορά και αποκαλύπτει πως είναι 16 ετών και όχι 13.

Το ταμείον είναι... μείον: Η Μπαρτσελόνα έχει ετήσια ελλείματα δεκάδων εκατομμύριων ευρώ
EUROLEAGUE

2024-10-08T08:59:42+00:00

Μόνο το τμήμα μπάσκετ της Μπαρτσελόνα για την περασμένη αγωνιστική περίοδο είχε οικονομικές ζημιές 10,3 εκατομμυρίων ευρώ, ενώ τη σεζόν 2024-2025, σύμφωνα με την ανάλυση του 2Playbook, ολόκληρος ο οργανισμός των Καταλανών θα έχει έλλειμα ύψους 36 εκατομμυρίων! Και δεν είναι καν το μεγαλύτερο ποσό από το 2021 μέχρι σήμερα...

Ο Φρανσίσκο «σκότωσε» την Μπαρτσελόνα
EUROLEAGUE

2024-10-03T19:00:18+00:00

Η Ζαλγκίρις μπήκε πολύ δυνατά στην εντός έδρας αναμέτρησή της κόντρα στην Μπαρτσελόνα και βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο, με τους Καταλανούς να αντιδρούν και να ισοφαρίζουν στο τρίτο δεκάλεπτο. Ένα σόου ωστόσο του Σιλβέν Φρανσίσκο με 15 πόντους στα τελευταία τέσσερα λεπτά έδωσε τη νίκη στην Ζαλγκίρις με 74-67.

Η ιδανικότερη επιστροφή: Το buzzer beater του Μπραζντέικις στο ημίχρονο κόντρα στην Μπαρτσελόνα (vid)
EUROLEAGUE

2024-10-03T18:08:07+00:00

Ο Ίγκνας Μπραζντέικις επέστρεψε στη Ζαλγκίρις και μάλιστα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σκοράροντας με buzzer beater δύο πόντων απέναντι στην Μπαρτσελόνα στο ημίχρονο.