©intime

Sportal newsroom 13:04 - 10.07.2024 / Ανανεώθηκε: 16:09 - 10.07.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της ΑΕΚ με τη Γάνδη.

Τέλος αγώνα, ΑΕΚ - Γάνδη 2-2.

128' Ο Άμραμπατ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, αλλά η σέντρα του είναι κακή και ο τερματοφύλακας των Βέλγων μπλόκαρε.

Κάτσικας, Φοφανά, Κωσίδης και Μαχαίρας εντός. Γκατσίνοβιτς, Θεοδωρίδης, Βίντα και Σιμάνσκι εκτός.

114' Ο Χούσλαγκιερ χτύπησε άτσαλα πάνω στη διαφημιστική πινακίδα μετά από τζαρτζάρισμα με τον Ρουκουνάκη, αλλά μετά από λίγο σηκώθηκε.

112' Προσπαθεί η Γάνδη να απειλήσει την εστία του Θεοχάρη, αλλά «κολλάει» στην τελική πάσα.

107' Καλή στιγμή για τη Γάνδη με τον Φλίχερ να απειλεί με κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

102' Οι Βέλγοι πήγαν να απειλήσουν, αλλά ο Θεοχάρης έδιωξε και η μπάλα πήγε κόρνερ.

Έναρξη τελευταίου ημιχρόνου

Τέλος 3ου ημιχρόνου. ΑΕΚ - Γάνδη 2-2

92' ΓΚΟΛ η Γάνδη 2-2. Νέο λάθος στο bulid up της Ένωσης, το εκμεταλλεύτηκε ο Γιοκοτά και έκανε το 2-2.

83' Καλό σουτ από τον Πάολο Φερνάντες, αλλά το σουτ του πέρασε έξω. Καλή στιγμή για την ΑΕΚ.

78' Οκτώ λεπτά στο τρίτο μέρος και ακόμα δεν έχει γίνει καμία φάση από τις δύο ομάδες.

Η Γάνδη από τη μεριά της έχει κι αυτή δέκα αλλαγές στην ενδεκάδα της

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ αυτή τη στιγμή: Μπρινιόλι– Ραντόνια, Βίντα, Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος– Άμραμπατ, Σιμάνσκι, Ρουκουνάκης, Γκατσίνοβιτς – Φερνάντες, Θεοδωρίδης.

Γκατσίνοβιτς, Βίτντα και Σιμάνσκι έχουν μπει στην ενδεκάδα για την ΑΕΚ.

Έναρξη 3ου ημιχρόνου, το οποίο θα διαρκέσει 30 λεπτά.

Τέλος 2ου 35λεπτου. ΑΕΚ - Γάνδη 2-1

68' Ο Μήτογλου βρέθηκε στα πλάγια, αλλά η πάσα του προς τον Λιούμπισιτς δεν ήταν καλή.

67' Ο Ζίνι βρέθηκε στην περιοχή, έκανε ένα πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας της Γάνδης απέκρουσε.

66' Ο Φαντινγκά έκανε μια κούρσα, σούταρε και έστειλε την μπάλα έξω.

65' Ο Γκαρσία μπήκε στην περιοχή, αλλά άργησε να σουτάρει και κόπηκε από τους Βέλγους.

60' Διπλή μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάι αρχικά εκτέλεσε ένα φάουλ από καλό σημείο, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Λιούμπισιτς με το κεφάλι έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

59' Επικίνδυνη σέντρα του Πήλιου από τα αριστερά, κόπηκε από τους Βέλγους.

Ο Γουαντανάμπε αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο και ο Καντούς μπήκε στη θέση του

53' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 2-1. Ο Ρότα με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1 για την Ένωση.

Χαμηλός ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος.

46' Ο Ζίνι έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά δεν απείλησε τον Ρουφ.

40' Καλή στιγμή για τη Γάνδη. Ο Τισουνταλί πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε ένα σουτ αλλά η μπάλα πήγε πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

39' Καλή σέντρα του Ελίασον, αλλά ο Γιόνσον δεν πρόλαβε την προβολή και η μπάλα πήγε άουτ.

Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ

Έναρξη δευτέρου 35λεπτου

Τέλος πρώτου 35λεπτου. ΑΕΚ - Γάνδη 1-1

33' Ο Γκούντιονσεν είδε τον Μπρινιόλι εκτός εστίας και πήγε να βάλει ένα εντυπωσιακό τέρμα, αλλά η μπάλα πέρασε έξω.

32' Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες, οι οποίες δεν μπορούν να φτάσουν στην αντίπαλη εστία με ευκολία.

Η Γάνδη μετά το γκολ έχει ανεβάσει τον ρυθμό της έχοντας δύο καλές προϋποθέσεις για ευκαιρία.

Η ΑΕΚ και στα τρία από τα τέσσερα φιλικά έχει δεχτεί γκολ, ενώ την ίδια ώρα στα τελευταία δύο δεν έχει καταφέρει να κρατήσει το προβάδισμα που έχει πάρει.

18' ΓΚΟΛ η Γάνδη 1-1. Ο Χονγκ πήρε την μπάλα, μετά από λάθος και με ένα πλασέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-1.

Αμέσως μετά οι Βέλγοι βγήκαν στην κόντρα, ο Σονγκό έκανε ένα σουτ από πλάγια θέση και η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

14' Ο Γιόνσον έκανε ένα αδύναμο σουτ από το όριο της περιοχής, έδιωξε η άμυνα της Γάνδης.

12' Η ΑΕΚ έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι, έχοντας σκοράρει στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα, ενώ έχει και μια καλή στιγμή με τον Πήλιο στο 9ο λεπτό.

9' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάι έστρωσε στον Πήλιο κι αυτός με ένα πλασέ έστειλε την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Ρουφ.

1' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με τον Ζίνι 1-0. Ο Λιβάι έδωσε ωραία πάσα στον Ζίνι και αυτός με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Έναρξη της αναμέτρησης

Στο τελευταίο φιλικό η Ένωση είχε γνωρίσει την ήττα με 1-4 από την Κλαμπ Μπριζ.

Πιο αναλυτικά ο Μπρινιόλι θα είναι κάτω από την εστία, δεξιά ο Ρότα και αριστερά ο Πήλιος, ενώ στο κέντρο της άμυνας θα είναι οι Χατζισαφί και Μήτογλου. Ο Γαναλόπουλος με τον Γιόνσον θα είναι στο κέντρο, οι Ελίασον και Ζίνι είναι στα άκρα και ο Λιούμπισιτς πίσω από τον Λιβάι.

Η ενδεκάδα της Γάνδης: Ρουφ, Φαντιγκά, Τορουναρίγκα, Γουατανάμπε, Μπράουν, Ντε Σαρτ, Γκέρκενς, Χονγκ, Σόνκο, Πάρντο, Γκούντγιονσεν

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπρινιόλι, Ρότα, Μήτογλου, Χατζισαφί, Πήλιος, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Ελίασον, Ζίνι, Λιούμπιτσιτς, Γκαρσία

Υπενθυμίζεται ότι ο αγώνας θα έχει τέσσερα ημίχρονα, δύο 35λεπτα και δύο 30λεπτα

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με τη Γάνδη.