LIVE: ΑΡΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Γιώργος Σακελλαρίου Αλέξης Σαββόπουλος 17:06 - 31.08.2024 / Ανανεώθηκε: 20:29 - 31.08.2024

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα Άρης - Αστέρας Τρίπολης για την τρίτη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Με απώλεια δυο βαθμών πληρώνει ο Αρης το κεκλεισμένων των θυρών πρώτο του εντός έδρας αγώνα. Κακή η αντίδραση των γηπεδούχων στις αλλαγές του ΑΣτέρα που έδωσαν επιθετική τόνωση στην ομάδα του Ράσταβατς χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Άρης - Αστέρας Τρίπολης

92' Φετφατζίδης αντί Μόντσου

92' Αριστερό σουτ του Παλάσιος εκτός περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

6 λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Μάντζη

87' Κίτρινη στον Μπράμπετς

86' Ο Μόντσου σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Ζαμόρα και κατέληξε στα δίχτυα, αλλά ο Παπαδόπουλος σφύριξε φάουλ κρίνοντας ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ζαμόρα

86' Ο Άρης σκόραρε, αλλά ακυρώθηκε το γκολ του Μόντσου

85' Δυνατή πάσα του Παλάσιος στον Μάντζη, ο τελευταίος δεν έκανε το κοντρόλ, ενώ ήταν μόνος του με τον Κουέστα και χάθηκε η ευκαιρία

81' Ο Παλάσιος ταλαιπώρησε από αριστερά τον Ζαμόρα και γύρισε στο πέναλτι, η μπάλα πήγε στο δεξί δοκάρι και παράλληλα με την εστία με τον Κουέστα να διώχνει στον Ρεγκίς, ο οποίος από κοντά ισοφάρισε.

Σκόρερ ο Ρεγκίς

81' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ!

78' Πάσα του Ντιαντί, δεξί σουτ του Νταρίντα από το όριο της περιοχής κόντραρε στον Ντελί κι έφυγε κόρνερ

77' Παλάσιος αντί Μπαρτόλο και Μάντζης στη θέση του Άνταμ

77' Ζουγλής στη θέση του Καλτσά

76' Τρομερή ενέργεια του Μπαρτόλο και πάσα στον Άνταμ, ο οποίος άργησε και κόπηκε

74' Μέσα Ζαμόρα και Νταρίντα, εκτός Σίστο και Μανού Γκαρθία

Μια καλή πάσα χρειάστηκε ο περσινός πρώτος σκόρερ του Αρη για να σκοραρει και να ανοίξει λογαριασμό και να ξεκλειδώσει το ματς για τους γηπεδούχους.

66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Καλτσάς πλάσαρε με το δεξί στο τετ α τετ με τον Κουέστα και η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι. Κατόπιν πήρε κίτρινη ο Καλτσάς για θέατρο

65' Γύρισμα του Ντιαντί από δεξιά, ο Μορόν αριστερά εντός περιοχής έκανε το δεξί σουτ κι απέκρουσε ο Παπαδόπουλος

63' Ο Σίστο έδωσε στον Μοντόγια, αυτός μπήκε από δεξιά και γύρισε στον Μορόν, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής εκτέλεσε τον Παπαδόπουλο για το 1-0

63' ΓΚΟΛ Ο ΆΡΗΣ

61' Γύρισμα από αριστερά του Ντιαντί κόπηκε

59' Κόρνερ για τον Αστέρα

58' Δεν έχει φάσεη έως τώρα ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο

57' Λάθος απομάκρυνση του Παπαδόπουλου στον Ντιαντί, από την κόντρα η μπάλα πήγε στον Μορόν που κόπηκε, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ

Η αναγκαστική πιθανότατα αλλαγή του Μάγιο στην ανάπαυλα στερεί απο τον Αρην μια μόνιμη απειλή στο πρώτο ημιχρονο. Ο Αρης εξακολουθεί να δυσκολεύεται στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

52' Αριστερό σουτ του Χουχούμη εκτός περιοχής μπλόκαρε ο Κουέστα

Ο Μοντόγια πήρε τη θέση του Μάγιο για τον Άρη

Λαμία - Ολυμπιακός στο 80' 0-3

Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ στο Europa League

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού στο Europa League

Ημίχρονο στη Θεσσαλονίκη σε ένα ματς όπως το περιμέναμε. Με τον ΑΣτέρα να αμλυνεται χαμηλά και τον Αρη να μην έχει βρει λύσεις να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων. Αντίθετα ο ΑΣτέρας ήταν επικίνδυνος στις 2-3 επιθετικές μεταβάσεις που βρήκε.

Τέλος ημιχρόνου. Άρης - Αστέρας 0-0

Κίτρινη του Παπαδόπουλου στον Ράσταβατς για διαμαρτυρία

Ακόμα ένα λεπτό

45'+1' Ο Σίστο με το δεξί τελικά εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

45' Ο Φρίντεκ με το αριστερό αναμένεται να εκτελέσει το φάουλ

44' Είναι στο έδαφος ο Μανου Γκαρθία, συγκρούστηκε με τον Καστάνο

43' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, το κέρδισε ο Μορόν

Ο Αστέρας έχει καταφέρει να βγάλει εκτός παιχνιδιού Μορόν, Ντιαντί, Σίστο και Σιφουέντες προκαλώντας επιθετική αρρυθμια στους γηπεδούχους.

38' Σουτ του Μόντσου εντός περιοχής, κόντραρε στα σώματα

37' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σέντρα του Χουχούμη από αριστερά, δεξί σουτ του Καλτσά στην κίνηση, εντός περιοχής, η μπάλα έφυγε 4-5 μέτρα από το δεξί δοκάρι

33' Εκτέλεση φάουλ του Σίστο με το δεξί, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος

Μισή ώρα παιχνιδιού στο Βικελίδης με τον Αστέρα ΑΚΤΟΡ να αμύνεται καλά και τον Αρη να δυσκολεύεται να απειλήσει. Οι γηπεδούχοι επιλέγουν να εκδηλώνουν επιθέσεις κατά κύριο λόγο απο τα δεξιά με τα ανεβάσματα του Μάγιο και το... πλάγιασμα του Μάνου Γκαρθία που έχει και τα δυο σουτ στην εστία.

30' Δεξί σουτ εκτός περιοχής του Γκαρθία έδιωξε με δυσκολία ο Παπαδόπουλος

Φάσεις από το πρώτο ημίχρονο στο ματς Άρης - Αστέρας Τρίπολης

Ο Καρυπίδης στο γήπεδο

25' Σέντρα σουτ του Μπαρτόλο με το αριστερό, η μπάλα έφυγε άουτ

24' Δεξί σουτ του Μανού Γκαρθία από το όριο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

23' Δεξί σουτ του Σιφουέντες εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Εικόνα από το άδειο Βικελίδης

Μάντζιος και Ράσταβατς

Ωραία επίθεση του Αστέρα, δεξί πλασέ του Καλτσά εντός περιοχής, η μπάλα «έγλειψε» το δεξί δοκάρι

16' Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας

14' Μοιρασμένο το ματς, ο Αστέρας έχει κλείσει τους χώρους

Επίθεση του Άρη κόπηκε, στην αντεπίθεση ο Αστέρας ήταν 4 εναντίον 3, αλλά δεν βγήκε σωστή τελική πάσα

Στο 41' Λαμία - Ολυμπιακός 0-1

Απίστευτη η ευκολία με την οποία ο διαιτητής Παπαδόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα ενώ η μπάλα βρίσκει καθαρά στο σώμα του Φρίντεκ. Ευτυχώς ο Ευαγγέλου στο VAR τον κάλεσε για αναψηλάφηση και πήρε πίσω τη αρχική απόφαση.

Ακύρωσε φυσικά το πέναλτι ο Παπαδόπουλος

Κεφαλιά του Ντελί στο κόρνερ κατέληξε στο σώμα του Φρίντεκ. Δεν υπάρχει παράβαση, πήγε στο VAR ο Παπαδόπουλος

7' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!

6' Κόρνερ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο

3' Σέντρα του Καλτσά από δεξιά, κατέληξε σε επιθετικό φάουλ

Σέντρα στο ματς

Στη σέντρα και οι δύο ομάδες

Οι Θεσσαλονικείς έχουν μία ισοπαλία με τον Ατρόμητο (1-1) και νίκη με 1-0 επί του Πανσερραϊκού.

Ο Αστέρας νίκησε 1-0 στο ΟΑΚΑ τον Παναθηναϊκό και ηττήθηκε εντός 1-0 από τον Βόλο

Ο Άρης είναι τιμωρημένος για ρίψη αντικειμένου στο ματς με τον Ατρόμητο

Το ματς να θυμίσουμε ότι είναι κεκλεισμένων των θυρών

Στο 21' Λαμία - Ολυμπιακός 0-0

Στον πάγκο των Αρκάδων βρίσκονται οι Τσιντώτας, Άλβαρες, Αλάγκμπε, Τζανδάρης, Ρέτζιτς, Τζίμας, Ζουγλής, Παλάσιος, Μάντζης.

Στον πάγκο του Άρη είναι οι Σίντκλεφ, Μοντόγια, Ρόουζ, Σαμόρα, Φετφατζίδης, Σαβέριο, Νταρίντα, Πάρδο, Ζουλ.

Μια αλλαγή και αυτή αναγκαστική έχει ο Αρης στο παιχνίδι με τον Αστέρα ΑΚΤΟΡ. ο Φαμπιάνο, παίρνει τη θέση του Βέλεθ που απουσιάζει με ίωση. Οι υπόλοιποι δέκα είναι οι ίδιοι του αγώνα του περασμένου Σαββάτου με τον Πανσερραϊκό.

14 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

10 ΝΙΚΕΣ ΑΡΗΣ

2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ

2 ΝΙΚΕΣ ASTERAS AKTOR

ΓΚΟΛ: 24 -10

Η ευρύτερη νίκη του Άρη σημειώθηκε στις 14 Απριλίου 2013, όταν επικράτησε με 5-1 στην πιο παραγωγική μέρα της καριέρας του Ανδρέα Τάτου στην Super League, αφού σε εκείνη την αναμέτρηση σημείωσε το μοναδικό χατ τρικ του.

Τα άλλα δύο γκολ του Άρη είχαν έρθει από τον Τριανταφυλλάκο και τον Αγγελούδη, ενώ για τον Asteras Aktor είχε σκοράρει ο Κάφα.

Ο Asteras Aktor έχει δύο ισοπαλίες και δύο νίκες ως φιλοξενούμενος σε 14 συνολικά αναμετρήσεις. Καμία από τις 14 αναμετρήσεις δεν έχει τελειώσει χωρίς γκολ, αφού οι δύο μεταξύ τους ισοπαλίες είναι με 1-1.

Το πιο συχνό σκορ είναι το 1-0 με τρεις νίκες του Άρη και μια του Asteras Aktor, ενώ τρεις νίκες με 2-0 έχουν οι Κίτρινοι.

Επτά διαδοχικές νίκες έχει σημειώσει ο Άρης στις αναμετρήσεις του με τον Asteras Aktor εντός έδρας.

Το τελευταίο ματς που κατάφερε να πάρει βαθμό ο Asteras Aktor ήταν στις 19 Δεκεμβρίου 2013, όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Από τότε έχουν διεξαχθεί επτά αναμετρήσεις, σε όλες επικράτησε ο Άρης, ενώ η ομάδα της Τρίπολης σκόραρε μόνο στις τρεις από αυτές.

Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και την περσινή περίοδο για την 3η αγωνιστική στη Θεσσαλονίκη, όπου ο Άρης επικράτησε με 3-2, ενώ με το ίδιο σκορ, αλλά υπέρ του Astera Aktor ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση τους στην Τρίπολη για τον Β’ Γύρο.

Διαιτητές: Ιωάννης Παπαδόπουλος, Βασίλειος Νικολακάκης, Αθανάσιος Δέλλιος

4ος Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας