LIVE: ASTERAS AKTOR - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Γιώργος Σακελλαρίου 16:21 - 14.09.2024 / Ανανεώθηκε: 20:52 - 14.09.2024

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Asteras Aktor - Ατρόμητος για την τέταρτη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Τέλος αγώνα. Asteras Aktor – Ατρόμητος 1-2. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία πήρε τη νίκη με γκολ των Μανσούρ (6’), Καρλίτος (23’), ενώ μείωσε ο Μπαρτόλο στο 42’ με πέναλτι για το τελικό σκορ.

Στο 97' είμαστε 1-2, το σκορ

93' Ακόμα δύο λεπτά.

82' Ο Καλοσκάμης στη θέση του Έντερ

82' Κίτρινη στον Ντέλι

82' Ο Βρακάς στη θέση του Μπάκου

78' Ο Ζουγλής στη θέση του Γκαρθία

72' Ο Τζίμας στη θέση του Μπαρτόλο

Η μείωση του σκορ από τον Μπαρτόλο

69' Ο Φαν Βέερτ στη θέση του Καρλίτος

Οι πανηγυρισμοί στο 2-0 του Ατρόμητου

Με Κρέσπι, Παλάσιος στην επίθεση θα παίξει ο Αστέρας

60' Ο Καλτσάς στη θέση του Άνταμ

58' Ο Τσιγγάρας στη θέση του Μίχορλ

53' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Καρλίτος «άδειασε» δύο αντιπάλους κι έκανε το αριστερό σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι.

50' Ο Άλβαρεζ αριστερά στη μικρή περιοχή πλάσαρε και ο Χουτεσιώτης απέκρουσε σε κόρνερ

50' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα

48' Μακρινό δεξί σουτ του Μουνιόθ, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

47' Ο Παλάσιος εκτέλεσε εντός περιοχής και απέκρουσε ο Χουτεσιώτης

47' Ευκαιρία για τον Αστέρα

46' Ο Τζανδάρης στη θέση του Αλάγκμπε

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Μανσούρ

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ των Μανσούρ (6'), Καρλίτος (23') και μείωσε στο 42' με πέναλτι ο Μπαρτόλο

Τέλος ημιχρόνου. Asteras Aktor - Ατρόμητος 1-2

45'+2' Ακόμα δύο λεπτά στο πρώτο μέρος

42' 1-2: Ο Ζουλιάν Μπαρτόλο έστειλε με το αριστερό τη μπάλα στην αριστερή γωνία και ο Χουτεσιώτης έπεσε δεξιά

42' ΓΚΟΟΛΛΛΛΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ!

40' Ο Παλάσιος απέφυγε τον Κίνι, ο οποίος τον βρήκε στο δεξί πόδι και ο Τσιάρας έδειξε την άσπρη βούλα

40' Πέναλτι για τον Αστέρα

34' Ο Μπάκου έκλεψε από τον Άλβαρεζ γύρισε από δεξιά και ο Καρλίτος βρήκε τη μπάλα με το πίσω μέρος του δεξιού ποδιού και αυτή πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

34΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο

29' Μακρινό αριστερό σουτ του Άλβαρεζ μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

Ελέγχθηκε η φάση για το αν είχε βγει η μπάλα πλάγιο άουτ στην μπαλιά του Αθανασίου

23' 0-2: Ο Παπαδόπουλος σε βαθιά μπαλιά, βγήκε δέκα μέτρα από την περιοχή για ν' απομακρύνει, η μπάλα βρήκε στον μηρό του, έκλεψε ο Καρλίτος και σε κενή εστία από τα 30 μέτρα πλάσαρε στα δίχτυα!

Σκόρερ ο Καρλίτος

23' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!

18' Σουτ από πλάγια δεξιά του Καρλίτος, η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

13' Ο Μίχορλ αμαρκάριστος έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι σε πλασέ από το ύψος του πέναλτι, αλλά υπήρχε οφσάιντ στην αρχή της φάσης

10' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρτόλο, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Σέντρα και 0-1

Ελέγχεται το γκολ φυσικά

6' 0-1 Εκτέλεση φάουλ του Καρλίτος, κεφαλιά του Μανσούρ στην καρδιά της άμυνας κατέληξε στη δεξιά γωνία

6' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!

Έναρξη αναμέτρησης

Στο Αθανάσιος Διάκος Λαμία και Athens Kallithea ήρθαν ισόπαλες χωρίς σκορ, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής.

Την περασμένη σεζόν στην Τρίπολη ο Αστέρας είχε νικήσει με 3-1 τον Ατρόμητο, ενώ και στο Περιστέρι οι Αρκάδες είχαν πάρει τη νίκη με 1-0.

Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Περιστερίου ηττήθηκε με 1-2 από τον ΠΑΟΚ, ενώ οι Αρκάδες πήραν ισοπαλία 1-1 απέναντι στον Άρη στη Θεσσαλονίκη.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Asteras AKTOR (Στάικος Βεργέτης): Παπαδόπουλος – Γκαρθία, Τριανταφυλλόπουλος, Ντελί, Άλβαρες – Αλάγκμπε, Μούμο – Κρέσπι, Μπαρτόλο, Παλάσιος – Άνταμ.

Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Καστάνιο, Χουχούμης, Τζανδάρης, Ρέτζιτς, Γιαμπλόνσκι, Ζουγλής, Τζίμας, Καλτσάς.

Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία): Χουτεσιώτης – Κίνι, Μπρόρσον, Μανσούρ, Αθανασίου – Έντερ, Ουεντραόγκο – Μπάκου, Μίχορλ, Ουάρντα – Καρλίτος.

Στον πάγκο οι Κοσέλεφ, Σταυρόπουλος, Τσιγγάρας, Φαν Βερτ, Γιουμπιτάνα, Μουντές, Καλοσκάμης, Βρακάς, Τσακμάκης.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα AKTOR με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.