Sportal newsroom 09:56 - 28.09.2024 / Ανανεώθηκε: 21:28 - 28.09.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την αναμέτρηση του Αστέρα AKTOR με τον Λεβαδειακό για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Γκολ ημίχρονο, δράση τελικό και από ένας βαθμός για Αστέρα AKTOR και Λεβαδειακό
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

22:00 - 28.09.2024

Ένα παιχνίδι με δύο αντίθετα 45λεπτα ήταν αυτό ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης AKTOR και τον Λεβαδειακό, με τις δύο ομάδες τελικά να παίρνουν από έναν βαθμό στο ματς της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Τέλος στο ματς!

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις!

Στο έδαφος ο Παπαδόπουλος ο οποίος φαίνεται πως θα δώσει τη θέση του στον Τσιντώντα, αφού μοιάζει να υπέστη θλάση.

87' Ένα μακρινό σουτ του Αλάγκμπε περνάει άουτ.

74' Ο Γιαννιώτας βγήκε δεξιά στην περιοχή και δοκίμασε ένα σουτ, το οποίο σταμάτησε ο αμυντικός το Λεβαδειακού

71' Ο Μπαρτόλο βγήκε ανενόχλητος στην πλάτη της άμυνας αλλά το γύρισμά του δεν ήταν καλό

69' Μακρινό σουτ του Μπαρτόλο το οποίο περνάει άουτ

62' Χαμένο πέναλτι! Ο Παπαδόπουλος αποκρούει την εκτέλεση του Γιαννιώτα!

61' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Ο Τσακαλίδης κρίνει πως την ώρα του σουτ που έκανε ο Τσάπρας, ο Ντελί έχει βρει την μπάλα με το χέρι.

Πάει ο Τσακαλίδης!

60' Εξετάζεται από το VAR η φάση!

59' Ο Τσάπρας έκανε σουτ και φωνάζει για πέναλτι

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ!

Εξετάζεται η φάση από το VAR!

54' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αστέρα! Ο Ρεγκίς κάνει το σουτ και στη συνέχεια της φάσης ο διαιτητής θεώρησε πως ο Τσίνο βρήκε τον Μουνιόθ εντός της περιοχής.

53' Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Καλτσά στο δεύτερο δοκάρι να στέλνει την μπάλα άουτ.

52' Μακρινό σουτ του Γιαννιώτα από τη γωνία της περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ.

47' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ρεγκίς να βλέπει τον αμυντικό του Λεβαδειακού να απομακρύνει πάνω στη γραμμή.

46' Ο Τσάπρας παρενέβη στην μπαλιά του Μπαρτόλο και έστειλε την μπάλα κόρνερ

Σέντρα για τον Αστέρα Τρίπολης!

Τέλος στο πρώτο μέρος!

45+2' Γύρισμα του Χουχούμη στον Άνταμ, με τον δεύτερο να κάνει κακό σουτ και να στέλνει την μπάλα άουτ.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων!

43' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Χουχούμης έβγαλε σέντρα από αριστερά, στην πορεία της βρέθηκε ο Καλτσάς και από το δεύτερο δοκάρι νίκησε τον Γκαραβέλη για το 1-1.

Πολλά τα φάουλ και λίγη η ουσία στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό να διατηρεί το προβάδισμα!

Χωρίς τελική το ματς εδώ και αρκετή ώρα!

Ο Αστέρας ψάχνει την αντίδραση, έχοντας πάρει μέτρα στο γήπεδο!

8' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Λεβαδειακό! Ο Γιαννιώτας έστρωσε στον Μπάλτσι, εκείνος έκανε το σουτ και με κόντρα στον Αλάγκμπε η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

2' Φαλτσαριστό σουτ του Γιαννιώτα από την άκρη της περιοχής που περνάει άουτ