LIVE: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΒΟΛΟΣ

Sportal newsroom 14:44 - 05.10.2024 / Ανανεώθηκε: 19:16 - 05.10.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal τον αγώνα ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Βόλο για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Το... ροντέο στο Περιστέρι είχε νικητή τον Βόλο
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

20:28 - 05.10.2024

Σε ένα ματς με δύο κόκκινες, ένα δοκάρι και ανατροπή του σκορ, ο Βόλος επικράτησε του Ατρόμητου με 2-1. Ο σύλλογος του Πουρσαϊτίδη βρέθηκε να χάνει στο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, παρόλα αυτά μέσα σε δύο λεπτά το... έφερε τούμπα.

Tέλος στο ματς!

90+3' Ο Μίχορλ δοκίμασε μία βολίδα αλλά αυτή κατέληξε άουτ

90+2' Γυριστό σουτ του Μανσούρ το οποίο μπλόκαρε ο Κόβατς

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

76' ΚΟΚΚΚΙΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Ο Γκλάβτσιτς μάρκαρε τον Αθανασίου και ο Σιδηρόπουλος του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη.

75' Δοκάρι για τον Ατρόμητο με τον Καρλίτος να στριφογυρίζει και να σουτάρει, αλλά την μπάλα να βρίσκει τη δοκό.

73' Ο Κόμπα έχασε ευκαιρία αλλά υπήρχε οφσάιντ

68' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Κόμπα βρέθηκε αριστερά της περιοχής, έβγαλε στον Κόστα και εκείνος με μία επαφή μπροστά από την εστία έκανε το 1-2.

66' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Κόστα έστρωσε στον Γκλάβτσιτς εκείνος ανάμεσα σε 4 κατέβασε με το στήθος και με τη μία έστειλε την μπάλα δεξιά της εστίας.

62' Ο Κόμπα πέρασε εξαιρετικά τον Μανσούρ, αλλά ο Χουτεσιώτης πρόλαβε και μπλόκαρε.

58' Ο Αθανασίου δοκίμασε ένα μακρινό διαγώνιο σουτ από τη γωνία της περιοχής με τον Κόβατς να μπλοκάρει.

57' Ο Κίνι επιχείρησε ένα σουτ από τον άξονα αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

53' Ο Τσιγγάρας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με τη βοήθεια της τύχης βρέθηκε απέναντι στον Κόβατς αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει

Σέντρα στο β' μέρος!

Τέλος στο πρώτο μέρος!

45+5' Με 10 ο Ατρόμητος. Ο Μπρόρσον μάρκαρε τον Κόστα και ο Σιδηρόπουλος έκρινε πως ήταν πολύ σκληρό.

45+5' Εξετάζεται κόκκινη στον Μπρόρσον.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

41' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Γιουμπιτάνα υποδέχθηκε την μπαλιά του Τσιγγάρα μέσα στην περιοχή και με ένα ωραίο σουτ με το μυτάκι έστειλε την μπάλα στα δεξιά της εστίας για το 1-0.

34' Ο Κίνι επιχείρησε ένα μακρινό σουτ με την μπάλα να φεύγει στην πλάτη του Μπάκου και από εκεί άουτ.

Μοναδική καλή στιγμή στο ματς αυτή τη στιγμή εκείνη του Φαν Βέερτ. Δεν έχει απειλήσει ακόμα ο Βόλος!

21' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Φαν Βέερτ να υποδέχεται μία μπαλιά κοντά στο ημικύκλιο της περιοχής και να επιχειρεί το σουτ, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι.

18' Τίποτα λέει ο διαιτητής!

16' Εξετάζεται κόκκινη κάρτα στον Ασεχνούν! Ο ποδοσφαιριστής του Βόλου μάρκαρε τον Μανσούρ και ο Σιδηρόπουλος πήγε στο VAR.

12' Κακό γύρισμα του Κόβατς με την άμυνα του Ατρόμητου να απομακρύνει

Γρήγορος ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά αλλά χωρίς φάση το ματς!

Σέντρα για τον Βόλο στο ματς!

Ισορροπία υπάρχει και στο σύνολο των αναμετρήσεων τους για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ελλάδος, αφού σε 16 αναμετρήσεις έχουν από έξι νίκες και υπάρχουν και τέσσερις ισοπαλίες.

Στις περσινές αναμετρήσεις τους για το πρωτάθλημα και στις δύο έδρες υπήρξαν δύο ισοπαλίες και μια νίκη του Ατρομήτου στον Βόλο με 2-1 για την κανονική διάρκεια. Η ισοπαλία τους στα Stoiximan Playouts ήταν με 2-2 στη Μαγνησία.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος
Βοηθοί: Κωστάρας, Δημητριάδης
4ος: Περράκης
VAR: Παπαπέτρου

Στις 6 Οκτωβρίου 2019 ήταν η πρώτη αναμέτρηση της ιστορίας τους για τη Super League, όπου ο Ατρόμητος επικράτησε με 3-2 εκτός έδρας χάρη στα γκολ των Ανδρούτσου (39’), Μανούσου (43’) και Γιακουμάκη (62’), ενώ για την ομάδα της Μαγνησίας είχε σκοράρει δύο φορές ο Τόρες (7’, 36’).

Οι δύο νίκες του Βόλου στο Περιστέρι είναι με σκορ 2-0, ενώ ο Ατρόμητος έχει επικρατήσει με 1-0 και 2-1. Οι  μεταξύ τους ισοπαλίες είναι με 0-0 και 1-1.

Αυτή είναι η έβδομη αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες και στις προηγούμενες έξι υπάρχει απόλυτη ισορροπία, με δύο νίκες για τον Ατρόμητο, δύο νίκες για τον Βόλο και δύο ισοπαλίες. Η ομάδα του Περιστερίου δεν είχε νίκη στα δύο πρώτα παιχνίδια της με τον Βόλο, στην συνέχεια έκανε δύο διαδοχικές και στα δύο τελευταία υπάρχει μια νίκη της ομάδας της Μαγνησίας και μια ισοπαλία με 1-1 την περσινή περίοδο.

Οι ενδεκάδες στο Ατρόμητος - Βόλος

Ατρόμητος (Γκαρσία): Χουτεσιώτης, Αθανασίου, Μανσούρ, Μπρόρσον, Κίνι, Τσιγγάρας, Ουεντραόγκο, Γιουμπιτάνα, Μπακού, Φαν Βεερτ, Ουάρντα

Βόλος (Πουρσαϊτίδης): Κόβατς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Κορέα, Φεράρι, Γκλάβτσιτς, Μπερναντού, Μεντιέτα, Κόμπα, Ασεχνούν, Κόστα

Αφετέρου, οι φιλοξενούμενοι θέλουν να πάρουν τρίποντο, προκειμένου να ξεκολλήσουν - επίσης προσωρινά - από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Αφενός, με επικράτηση, οι Περιστεριώτες φτάνουν τους 11 βαθμούς, ισοβαθμώντας, έστω και προσωρινά, με τον Άρη.

Καλησπέρα σας! Ο Ατρόμητος υποδέχεται στην έδρα του τον Βόλο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, σε ένα παιχνίδι το οποίο αμφότερες οι ομάδες ψάχνουν τη νίκη.