LIVE: Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΜΙΛΟ ΤΟΥ EURO

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:38 - 25.06.2024 / Ανανεώθηκε: 23:06 - 25.06.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη των αναμετρήσεων Δανία - Σερβία και Αγγλία - Σλοβενία, για την τελευταία αγωνιστική στον τρίτο όμιλο του Euro 2024.

Πρωτιά μεν, απογοητευτική εικόνα δε για την Αγγλία - Πέρασε στους «16» η μαχητική Σλοβενία
EURO 2024

23:54 - 25.06.2024

Η Αγγλία ήταν επιεικώς μέτρια για ακόμη μία φορά, ήρθε ισόπαλη χωρίς σκορ με τη Σλοβενία, αλλά... καπάρωσε την πρωτιά στον όμιλο και φυσικά την πρόκριση στους «16» του Euro 2024. Στα νοκ-άουτ και οι Σλοβένοι ως καλύτεροι τρίτοι.

Αγγλία - Σλοβενία:

Δανία - Σερβία:

EURO 2024

Τέλος στο Δανία - Σερβία

Τέλος στο Αγγλία - Σλοβενία!

90+2' Συρτό σουτ του Μιλένκοβιτς - Σάβιτς, σε δύο χρόνους μάζεψε ο κίπερ

90 + 2' Εξαιρετική αντεπίθεση για την Αγγλία, με τον Πάλμερ να τελειώνει άθλια τη φάση.

Πέντε στο Δανία - Σερβία

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων στο Αγγλία - Σλοβενία

89' Η κεφαλιά του Βλάχοβιτς περνάει πάνω από το δοκάρι

87' Από κοντά ο Ντόλμπεργκ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Ζίβκοβιτς να τον προλαβαίνει

83' Ζητάει πέναλτι ο Μίτροβιτς ξανά, ο Λετεξιέ δεν φαίνεται να συγκινείται

81' Ο Μίτροβιτς πλάσαρε από αριστερά με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι.

Δεν υπάρχει τίποτα!

Εξετάζεται πέναλτι για χτύπημα εκτός φάσης στον Μίτροβιτς

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή:

75΄Ο Ράις επιχείρησε ένα μακρινό σουτ το οποίο πέρασε άουτ.

72' Ζητούν πέναλτι για σπρώξιμο στον Ντόλμπεργκ οι Δανοί, τίποτα λέει ο ρέφερι

65' O Βέστεργκαρντ παίρνει κεφαλιά και αυτή μπλοκάρεται από τον τερματοφύλακα

60' Μακρινό σουτ του Κρίστιενσεν, περνάει άουτ πάνω από τα δοκάρι.

58' Τριπλή ευκαιρία για την Αγγλία με Φόντεν και Σάκα να μην καταφέρνουν να σκοράρουν

53' Γκολ για τη Σερβία αλλά αυτό ακυρώνεται για οφσάιντ! O Γιόβιτς ήταν εκτεθειμένος και η προσπάθειά του που κατέληξε στα δίχτυα μετά από κόντρα δεν μέτρησε.

51' Το σουτ του Όλσεν κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

51' Μακρινό σουτ του Φόντεν με τη μία, απελπιστικά άουτ η μπάλα

Σέντρα στο Αγγλία - Σλοβενία

Τέλος ημιχρόνου και στις δύο αναμετρήσεις!

Τέλος ημιχρόνου στο Αγγλία - Σλοβενία, ένα λεπτό καθυστερήσεων στο Δανία - Σερβία

43' Μακρινό σουτ του Κέιν, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

40' Τεράστια ευκαιρία για την Αγγλία! Ο Τρίπιερ έβγαλε μία σέντρα σουτ και ο Κέιν για λίγο δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή.

39' O Bιντ κάνει ένα απευθείας σουτ σχεδόν από το ημικύκλιο αλλά η μπάλα παίρνει φάλτσα και περνάει άουτ.

35' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φόντεν την οποία σταμάτησε σε δύο χρόνους ο Όμπλακ

32' Ο Χόιλουντ επιχείρησε ένα μακρινό σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Ράικοβιτς

32' Ο Σπόραρ κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει εύκολα στον Πίκφορντ

31' Ο Κέιν δοκίμασε ένα σουτ το οποίο κατέληξε στο κέντρο της εστίας και το μπλόκαρε ο Όμπλακ

23' Γκολ για την Δανία αλλά ακυρώνεται επειδή η μπάλα έχει βγει μετά την εκτέλεση κόρνερ του Έρικσεν

21' Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Έρικσεν με φάλτσο, το οποίο έδιωξε ο Ράικοβιτς

20' Γκολ για την Αγγλία αλλά υπάρχει οφσάιντ του Φόντεν, πριν την ασίστ του στον σκόρερ Σάκα

19' Σουτ στην κίνηση από τον Σπόραρ, δεν είναι καλό και μπλοκάρει ο Πίκφορντ

16' Ο Μέλε έβγαλε σέντρα στον Μπα που πήρε κεφαλιά γλιστρώντας και ζήτησε πέναλτι. Τίποτα είπε ο ρέφερι

Πιο καλά έχουν μπει οι Δανία και Αγγλία στο ξεκίνημα, δίχως μεγάλη τελική κάποιο από τα δύο ματς

6' Ο Όλντερ Βίντ πήγε να πλασάρει τον Ράικοβιτς, όμως το σουτ του δεν ήταν τόσο καλό και ο κίπερ μπλόκαρε

5' H κεφαλιά του Σέσκο κατέληξε στην αγκαλιά του Πίκφορντ

Σέντρα στα δύο παιχνίδια!

H βαθμολογία στον Γ' όμιλο του Euro:

Διαιτητής στο Αγγλία - Σλοβενία θα είναι ο Κλεμέντ Τουρπίν, ενώ στο Δανία - Σερβία θα είναι ο Φρασνουσά Λετεξιέ

Οι ενδεκάδες στο Δανία - Σερβία:

Οι ενδεκάδες στο Αγγλία - Σλοβενία:

Καλησπέρα σας! Ένας ακόμα συγκλονιστικός όμιλος ολοκληρώνεται, με την Αγγλία να ψάχνει την ισοπαλία, με τις υπόλοιπες τρεις να ψάχνουν οπωσδήποτε νίκη, με φόντο τους «16» του Euro 2024.