LIVE: ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 18:17 - 02.07.2024 / Ανανεώθηκε: 19:30 - 02.07.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ρουμανία και Ολλανδία για τη φάση των «16» του Euro 2024.

Τέλος στο ματς!

90+3' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ολλανδία! Ο Μάλεν ξεκίνησε μία κούρσα πίσω από τη σέντρα, κουβάλησε την μπάλα μέχρι την περιοχή και εκεί με ένα πλασέ σκόραρε για το 3-0.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων!

Εισβολή οπαδού στον αγωνιστικό χώρο, τον διώχνουν οι σεκιουριτάδες

83' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ολλανδία! Τρομερή αδράνεια στην άμυνα, ο Χάκπο πρόλαβε την μπάλα πριν βγει πάνω στη γραμμή, έστρωσε στον Μάλεν και ο τελευταίος έκανε το 2-0.

80' Ο Χάκπο δοκίμασε ένα σουτ από δεξιά, με τον Μάριν να παρεμβαίνει και να τη στέλνει κόρνερ

76' Η κεφαλιά του Ντεπάει κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, αλλά υπάρχει φάουλ

73' Ο Φέερμαν βρέθηκε σε θέση βολής από την κλειστή γωνία, όμως το σουτ του πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

© Imago

68' Ο Ντεπάι έκανε μακρινή εκτέλεση φάουλ αλλά η μπάλα «έξυσε» το κάθετο δοκάρι.

64' ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Ο Χάκπο είναι σε θέση οφσάιντ

ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ Η ΦΑΣΗ!

63' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ολλανδία! Αδράνεια στην άμυνα, η μπάλα έφτασε στον Χάκπο μετά από ασίστ του Μάλεν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα,

62' Τρομερή κούρσα του Χάκπο που κάνει μακρινό σουτ από τον άξονα το οποίο αποκρούει ο Νίτσα.

60' Ο Ντράγκους επιχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα

58' ΔΟΚΑΡΙ για την Ολλανδία! Ο Φαν Ντάικ έκανε την κεφαλιά από τη γραμμή της μικρής περιοχής, αλλά αυτή σταμάτησε στην αριστερή δοκό.

57' Ο Ρέιντερς έκανε ένα συρτό σουτ το οποίο κατέληξε άουτ

54' Δεν γίνονται αυτά! Η προσπάθεια του Ντεπάι κόντραρε σε τέσσερεις παίκτες μέχρι να μπλοκάρει τελικά ο Νίτσα.

50' Ο Ρέιντερς έκανε εξαιρετική κούρσα, σούταρε, αλλά η προσπάθειά του σταμάτησε στο χέρι του Ρακόβιτσαν, το οποίο ήταν σε κανονική θέση.

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

Το γκολ του Χάκπο ήταν αυτό που έδωσε στην Ολλανδία το προβάδισμα, με τον άσο της Λίβερπουλ να κάνει εξαιρετική ατομική ενέργεια.

Τέλος στο πρώτο μέρος!

45+2' Ο Ντράγκουσιν κουβάλησε την μπάλα προς τον άξονα, αλλά το σουτ του δεν ήταν δυνατό και το μπλόκαρε ο Φερμπρούχεν.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων!

44' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για ην Ολλανδία! Ο Ντάμφρις έκλεψε και έβγαλε στον ανενόχλητο Σίμονς, ο οποίος έκανε συνεχόμενα κοντρόλ και στο τέλος δοκίμασε ένα «χλιαρό» σουτ που κατέληξε άουτ.

43' Ο Ντεπάι δοκίμασε να εκτελέσει απευθείας το κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του αλλά κατέληξε άουτ.

31' Εξαιρετική συνεργασία μεταξύ των παικτών της Ολλανδίας, με την υπέροχη μπαλιά στον Ντούμφρις να μετατρέπεται σε κόρνερ.

26' Το σουτ του Ρέιντερς από τον άξονα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ

24' O Στάνσιου έβγαλε στον Μαν αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να πλασάρει όπως ήθελε

21' Το σουτ του Χάτζι καταλήγει άουτ

20' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ολλανδία! Ο Χάκπο έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια από αριστερά, βρέθηκε κοντά στη γωνία της περιοχής και από κει το σουτ που εξαπέλυσε κατέληξε στην εστία για το 0-1.

17' Η κεφαλιά του Ντεφράι κατέληξε κόρνερ

14' Πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Μαν κοντά από το ημικύκλιο, αλλά η μπάλα καταλήγει εκτός εστίας

Δεν έχει ακόμα μεγάλη τελική το ματς, πιέζει η Ρουμανία!

6' Ο Σίμονς επιχείρησε ένα μακρινό σουτ από την αριστερή πλευρά με τον Νίτσα να μπλοκάρει

Έχει βγει έξω και ενώ συνεχίζεται το ματς!

3' Στο έδαφος ο Χάτζι μετά από σύγκρουση, του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες ενώ έχει ματώσει!

Σέντρα στο ματς!

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο!

Ο νικητής της αναμέτρησης αυτής θα αντιμετωπίσει τον νικητή του βραδινού αγώνα, Αυστρία - Τουρκία