LIVE: Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΕΜΠΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΣΤΟ EURO 2024

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 18:14 - 26.06.2024 / Ανανεώθηκε: 20:16 - 26.06.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη των αναμετρήσεων Ουκρανία - Βέλγιο και Σλοβακία - Ρουμανία για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Euro 2024.

Μεγάλοι νικητές του 5ου ομίλου είναι η Ρουμανία η Σλοβακία και το Βέλγιο, που περνάνε στην φάση των 16. Η Ουκρανία θα μείνει εκτός διοργάνωσης, λόγω χαμηλής συγκομιδής γκολ, σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες του ομίλου.

Τέλος παιχνιδιού: Ουκρανία - Βέλγιο 0-0

Τέλος παιχνιδιού: Σλοβακία - Ρουμανία 1-1

87' Ευκαιρία για τον Βέλγιο, με το σουτ του Μπακαγιόκο να περνάει δίπλα από το δοκάρι.

83' Παραλίγο να πάρει προβάδισμα η Ουκρανία με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μαλινόφσκι, απέκρουσε ο Καστέλς πάνω στη γραμμή.

79' Σουτ του Ντόβμπικ μέσα από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

74' Απαντάει η Ουκρανία, με τον Ντόβμπικ να κάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή και τον Καστέλς να του λέει όχι.

73' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο, με τον Τρουμπίν να αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του Καράσκο.

65' Δύο μεγάλες ευκαιρίες για τη Σλοβακία! Αρχικά στο 64', όταν ο Νίτσα απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Στρέλετς και στη συνέχεια στο 65', με το σουτ του Χαράσλιν να περνά ελάχιστα άουτ.

65' Μετά από λάθος στη μεσαία γραμμή ο Ντε Μπρόινε έδωσε στον Λουκάκου, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο.

57' Βέλγιο και Ουκρανία παραμένουν στο 0-0.

52' Απειλεί η Σλοβακία με τον Χαράσλιν να μη νικά τον Νίτσα για το 2-1.

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος και στα δύο ματς!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Σλοβακία - Ρουμανία 1-1

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ουκρανία - Βέλγιο 0-0

45+1' Σουτ του Ντε Μπρόινε, μπλοκάρει ο Τρουμπίν.

43' Απειλεί η Ρουμανία με ένα σουτ του Ντράγκους, πέρασε δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.

37' ΓΚΟΟΛ για τη Ρουμανία, 1-1! Ο Χάντσκο γκρέμισε τον Χάτζι μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι και ο Ράζβαν Μάριν που ανέλαβε την εκτέλεση ήταν εύστοχος.

33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε από πολύ δύσκολη θέση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

24' ΓΚΟΟΛ για τη Σλοβακία, 1-0! Ο Κούτσκα με μία ωραία σέντρα βρήκε τον Ντούντα κι εκείνος με μία καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

22' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σλοβακία! Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από τον Χαρασλίν, πέρασε απ' όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ.

21' Σουτ του Ντόβμπικ, άουτ η μπάλα.

20' Μακρινό σουτ του Γιάρεμτσουκ, άουτ η μπάλα.

10' Έχει μπει καλύτερα το Βέλγιο στο ματς με την Ουκρανία σε αυτά τα πρώτα λεπτά, ενώ στο άλλο παιχνίδι και οι δύο ομάδες έχουν μπει πολύ δυνατά και υπάρχει καλός ρυθμός.

7' Τεράστια ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Λουκάκου δεν κατάφερε να νικήσει από θέση τετ α τετ τον Τρουμπίν.

1' Άρχισαν τα ματς!

Οι ενδεκάδες στο Σλοβακία - Ρουμανία

Σλοβακία: Ντουμπράβκα, Πέκαρικ, Βάβρο, Σκρίνιαρ, Χάντσκο, Κούτσκα, Λομπότκα, Ντούντα, Σρανζ, Χαρασλίν, Στρέλετς.

Ρουμανία: Νίτσα, Ράτσιου, Μπούρτσα, Ντράγκουσιν, Μπάντσου, Μ. Μάριν, Χάγκι, Ρ. Μάριν, Στάντσιου, Κομάν, Ντράγκους.

Οι ενδεκάδες στο Ουκρανία - Βέλγιο

Ουκρανία: Τρουμπίν, Σβάτοκ, Ζαμπάρνι, Ματβιγένκο, Τίμτσικ, Μικολένκο, Σουντάκοβ, Μπράζκο, Σαπαρένκο, Γιάρεμτσουκ, Ντόβμπικ.

Βέλγιο:
Κάστελς, Καστάιν, Τεάτ, Φαές, Φερτόνχεν, Ντε Μπρόινε, Ονάνα, Τίλεμανς, Τροσάρ, Ντοκού, Λουκάκου.

Βέλγιο και Ουκρανία έχουν ως στόχο τη νίκη, ενώ Σλοβακία και Ρουμανία ξέρουν πως ο βαθμός τους αρκεί για να βρεθούν στα νοκ-άουτ της διοργάνωσης.

Πρόκειται για τον όμιλο που γίνεται ο κακός χαμός και όλοι μπορούν να βρεθούν σε οποιαδήποτε θέση.