LIVE: Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΤΕΤΑΡΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΣΤΟ EURO 2024

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 18:28 - 25.06.2024 / Ανανεώθηκε: 19:18 - 25.06.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη των αναμετρήσεων Γαλλία - Πολωνία και Ολλανδία - Αυστρία για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Euro 2024.

Από εκεί και πέρα σαν δεύτερη ομάδα θα περάσει το φαβορί του ομίλου Γαλλία, ενώ η μεγάλη χαμένη της βραδιάς είναι η Ολλανδία που δεν κατάφερε να σταθεί απέναντί στην ψυχωμένη Αυστρία και μπαίνει σε περιπέτειες.

Τέλος και στα δυο παιχνίδια του ομίλου, μεγάλη νικήτρια της ημέρας η Αυστρία που τερμάτισε πρώτη στον όμιλο κόντρα σε όλες τις προβλέψεις.

Πέφτουν κορμιά και στα δύο παιχνίδια, με το φινάλε να εξελίσσεται σε θρίλερ!

79' ΓΚΟΟΛ για την Πολωνία, 1-1! Ο Λεβαντόβσκι ευστόχησε με τη δεύτερη προσπάθεια.

79' Ο Μενιάν απέκρουσε την εκτέλεση του Λεβαντόβσκι, αλλά δόθηκε επανάληψη.

78' ΓΚΟΟΛ για την Ολλανδία, 2-2! Μετά από κεφαλιά του Βέγκορστ η μπάλα κατέληξε στον Ντεπάι, ο οποίος με ένα σουτ μέσα από την περιοχή έφερε ξανά το ματς στα ίσια.

76' Πέναλτι για την Πολωνία!

75' Φώναξαν για πέναλτι οι Πολωνοί σε πτώση του Σβιντέρσκι και στη συνέχεια ο Εμπαπέ έχασε μεγάλη ευκαιρία. Εξετάζεται η φάση.

72' Σουτ του Λεβαντόβσκι έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.

Το γκολ του Σμιντ για το 2-1 της Αυστρίας

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Εμπαπέ σε Euro.

Το γκολ του Εμπαπέ για το 1-0 της Γαλλίας

Το γκολ του Χάκπο για το 1-0 της Ολλανδίας

59' ΓΚΟΟΛ για την Αυστρία, 1-2! Ο Σμιντ με καρφωτή κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Αυστριακούς.

56' ΓΚΟΟΛ για τη Γαλλία, 1-0! Εύστοχος από την άσπρη βούλα ο Εμπαπέ.

55' Πέναλτι για τη Γαλλία! Ο Κίβιορ γκρέμισε τον Ντεμπελέ.

49' Νέο όχι του Σκορούπσκι στον Εμπαπέ.

47' ΓΚΟΟΛ για την Ολλανδία, 1-1! Μετά από ασίστ του Σίμονς, ο Χάκπο με εξαιρετικό πλασέ έφερε το ματς στα ίσια.

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο και στο Γαλλία - Αυστρία.

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος στο Ολλανδία - Αυστρία.

Η βαθμολογία του ομίλου αυτή τη στιγμή

Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στα δύο ματς: Γαλλία - Πολωνία 0-0, Ολλανδία - Αυστρία 0-1

45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία, με τον Σκορούπσκι να βγάζει ξανά την προσπάθεια του Εμπαπέ από πολύ κοντινή απόσταση.

42' Τεράστια ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Εμπαπέ συνεργάστηκε άψογα με τον Μπαρκολά, βρέθηκε ένας με έναν με τον Σκορούπσκι, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει.

38' Σουτ του Σαλιμπά μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

34' Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία, με την κεφαλιά του Λεβαντόβσκι να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

32' Κίτρινη κάρτα στον Πος.

24' Κίτρινη κάρτα στον Ζαλέφσκι.

23' Τεράστια ευκαιρία για την Ολλανδία, με τον Μάλεν να είναι άστοχος από θέση τετ α τετ.

19' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία, με τον Ντεμπελέ να μη νικά τον Σκορούπσκι από πολύ ευνοϊκή θέση.

15' Απειλεί η Πολωνία με τον Ουρμπάνσκι, μπλόκαρε ο Μενιάν.

14' Καλή στιγμή για την Ολλανδία, με το πλασέ του Ρέιντερς από πολύ καλή θέση να περνάει άουτ.

11' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία, με τον Σέζνι να αποκρούει ένα δυνατό σουτ στην κίνηση του Ερναντές.

Αυτό είναι το έβδομο γκολ στο τουρνουά.

6' ΓΚΟΟΛ για την Αυστρία, 0-1! Μετά από γύρισμα του Πρας, ο Μάλεν στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

4' Κυκλοφορεί την μπάλα η Γαλλία, η οποία έχει το πάνω χέρι σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

1' Άρχισαν τα παιχνίδια!

Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση των ύμνων των εθνικών ομάδων, όλα έτοιμα για τη σέντρα.

Οι ενδεκάδες στο Ολλανδία - Αυστρία:

Ολλανδία:
Φερμπρούχεν, Χεϊρτράουντα, Φαν Ντάικ, Ντε Φράι, Ακέ, Σχάουτεν, Ράιντερς, Φέιρμαν, Μάλεν, Χάκπο, Ντεπάι.

Αυστρία:
 Πεντς, Βέμπερ, Πος, Βίμερ, Σμιντ, Λίνχαρτ, Ζάμπιτσερ, Ζάιβαλντ, Πρας, Γκρίλιτς, Αρναούτοβιτς.

Οι ενδεκάδες στο Γαλλία - Πολωνία

Γαλλία: Μενιάν, Κουντέ, Ουπαμεκανό, Σαλιμπά, Ερναντές, Καντέ, Τσουαμενί, Ραμπιό, Μπαρκολά, Ντεμπελέ, Μπαπέ.

Πολωνία:
 Σκορούπσκι, Μπεντνάρεκ, Νταβίντοβιτς, Κίβιορ, Μόντερ, Ζιελίνσκι, Φρανκόφσκι, Ζαλέφσκι, Σιμάνσκι, Ουρμπάνσκι, Λεβαντόβσκι.

Η Πολωνία ουσιαστικά είναι αδιάφορη, καθώς με τις δύο ήττες που έχει γνωρίσει από Ολλανδία και Αυστρία δεν έχει ελπίδα. Το ενδιαφέρον το έχουν Γαλλία, Ολλανδία και Αυστρία. Και οι τρεις μπορούν να βρεθούν σε οποιαδήποτε θέση εκτός από την τελευταία, την οποία έχουν... καπαρώσει οι Πολωνοί.