21:31 - 15.06.2024 / Ανανεώθηκε: 14:53 - 16.06.2024

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Ιταλία - Αλβανία για τον δεύτερο όμιλο του Euro 2024.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ιταλία - Αλβανία 2-1

Ο Μανάι μπήκε στην περιοχή από δεξιά, πλάσαρε, η μπάλα βρήκε και στον Ντοναρούμα και δεν κατέληξε στα δίχτυα

90' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλβανία

87' Ο Μούτσι στη θέση του Μπαϊράμι για την Αλβανία

82' Ντιμάρκο και Σκαμάκα εκτός για την Ιταλία, μέσα Νταμιάν και Ρετέγκι

80' Ο Ντοναρούμα μπλόκαρε προ του Μανάι

80' Μακρινό σουτ του Ντιμάρκο μπλόκαρε ο Στρακόσια

77' Εκτός Πελεγκρίνι, Κιέζα, μέσα Καμπιάσο, Κριστάντε

Αλλαγές και η Ιταλία

77' Ο Μανάι στη θέση του Μπρόγια

69' Κόρνερ για την Αλβανία, έδιωξε με γροθιές ο Ντοναρούμα και στη συνέχεια εκτός περιοχής ο Ασλάνι σούταρε απελπιστικά άουτ

68' Ο Χότζα στη θέση του Ασάνι και ο Λάτσι αντί του Σεφέρι

67' Κεφαλιά του Ντι Λορέντσο στη μικρή περιοχή, κόντραρε σε νέο κόρνερ

66' Πήρε κόρνερ η Ιταλία. Πιέζει για το 3-1.

60' Αριστερό σουτ του Κιέζα από τη γραμμή της μεγάλης περιοχός, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

55' Ο Στρακόσια πρόλαβε στην έξοδο τον Φρατέζι

Στο τείχος η μπάλα από το χτύπημα του Ασλάνι κι έχει πέσει στο έδαφος ο Μπαστόνι

51' Φάουλ για την Αλβανία σε καλή θέση γι' απευθείας εκτέλεση

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου. Ιταλία - Αλβανία 2-1

45'+1' Σέντρα Σκαμάκα, αντί για το κεφάλι βρήκε τη μπάλα με τον ώμο ο Πελεγκρίνι στην καρδιά της άμυνας και η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα άουτ

Το δοκάρι της Ιταλίας

44' Αριστερό σουτ του Ασάνι εκτός περιοχής η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

40' Μεγάλη ευκαιρία η Ιταλία. Ο Σκαμάκα βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή κι εκτέλεσε με το δεξί, αλλά απέκρουσε ο Στρακόσια σε κόρνερ

Ο Φρατέζι βρέθηκε από δεξιά στη μεγάλη περιοχή, ο Στρακόσια πέφτωντας απομάκρυνε με το δεξί χέρι και η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι

33' Δοκάρι η Ιταλία

28' Η Ιταλία ανέτρεψε γρήγορα το σκορ, έχει πάρει τον έλεγχο και τώρα παγώνει τον ρυθμό

Το 2-1 της Ιταλίας με το τρομερό σουτ του Μπαρέλα

Το 1-1 της Ιταλίας

Η ευκαιρία του Πελεγκρίνι

Οι Αλβανοί δεν μπόρεσαν ν' απομακρύνουν και στο 16' ο Μπαρέλα με τρομερό δεξί σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία για το 2-1.

16' 2-1 Η ΙΤΑΛΙΑ

16' Γύρισμα του Ντιμάρκο από αριστερά απομάκρυνε η άμυνα

Δείτε το γκολ της Αλβανίας στα 23''!

Σε εκτέλεση κόρνερ με πάσα, ο Πελεγκρίνι από αριστερά εκτέλεσε και ο Μπαστόνι στη μικρή περιοχή, στο δεύτερο δοκάρι, νίκησε με κεφαλιά τον Στρακόσια για το 1-1.

11' Η ΙΤΑΛΙΑ ΙΣΟΦΑΡΙΣΕ ΣΕ 1-1!

2' Ευκαιρία για την Ιταλία. Πλασέ του Πελεγκρίνι από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα έφυγε ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι!

Ο Μπαϊράμι με τρομερό δεξί σουτ κεραυνοβόλησε τον Ντοναρούμα στα 28'' για το 1-0!

1' ΓΚΟΛ Η ΑΛΒΑΝΙΑ!

Η σύνθεση της Ιταλίας

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Ιταλία - Αλβανία. Ο δεύτερος για τον δεύτερο όμιλο