LIVE: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Ελένη Ανδρικοπούλου 16:37 - 25.09.2024 / Ανανεώθηκε: 17:20 - 25.09.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Τέλος στο ματς. Ο Ατρόμητος μέσα σε δύο λεπτά κατάφερε να κάνει την ανατροπή χάρη στα γκολ του Μπάκου, ο οποίος αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή, επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού και πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. Σκόρερ για τους Βοιωτούς ο Γιαννιώτας στο 12', οι οποίοι είχαν και δοκάρι με τον Ζίνι στο 25'.

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

85' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Πλέγας αντί του Λαμαράνα.

Χρυσή αλλαγή ο 26χρονος επιθετικός για τους Περιστεριώτες.

79' ΓΚΟΟΟΛΛΛ. Μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα ο Μπάκου στέλνει και πάλι την μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού, αυτή τη φορά από πολύ κοντά κάνοντας την ανατροπή για τον Ατρόμητο.

77' ΓΚΟΟΛΛΛ για τον Ατρόμητο. Ο Μπάκου με ένα πολύ όμορφο διαγώνιο σουτ από πολύ δύσκολη θέση νικά τον Γκαραβέλη και φέρνει το ματς στα ίσα.

74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από πολύ όμορφη συνεργασία ο Μπάλτσι πέρασε τη μπάλα από τον Κοσέλεφ, έσωσε ο Σταυρόπουλος.

Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στον Διαγόρα Ρόδου και την Athens Kallithea.

71' O Ρόμο περνά στη θέση του Ζίνι.

63' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπάλτσι αντί του Όζμπολντ.

61' Ο Ουάρντα περνά στη θέση του Μίχορλ

48' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Μίχορλ, έσωσε ο Γκαραβέλης.

Μία αλλαγή για τον Λεβαδειακό, τριπλή για τον Ατρόμητο. Για τους γηπεδούχους ο Τσάπρας πέρασε στη θέση του Μορέιρα και για τους φιλοξενούμενους μέσα οι Μπάκου, Κίνι και Τσιγγάρας αντί των Καλοσκάμη, Μανσούρ και Καραμάνη.

Έναρξη του δευτέρου μέρους.

Τέλος του πρώτου 45λεπτου χωρίς καθυστερήσεις. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τον Ατρόμητο να προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Γιαννιώτα στο 12'. Οι Βοιωτοί είχαν δοκάρι με τον Ζίνι στο 25'. Δεν απείλησαν οι Περιστεριώτες.

Στα άλλα ματς που βρίσκονται σε εξέλιξη: ΠΑΣ Γιάννινα - Παναχαϊκή 0-2 (85'), Αιγάλεω - Καμπανιακός 3-1 (82') και Διαγόρας Ρόδου - Athens Kallithea 0-0 (43').

34΄ Άστοχο το σουτ του Μίχορλ

Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στη Λιβαδειά.

25' Αγγίζει το δεύτερο γκολ ο Λεβαδειακός. Ο Ζίνι βρέθηκε απέναντι στο Κοσέλεφ, έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

12' ΓΚΟΟΛΛΛ. Ο Γιαννιώτας με όμορφο σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοσέλεφ, κάνοντας το 1-0 για τον Λεβαδειακό έπειτα από πανέξυπνη κομπίνα στην εκτέλεση κόρνερ.

Ο Μανσούρ πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ, πέρασε άουτ η μπάλα.

7' Κόρνερ για τους Περιστεριώτες.

5' Απάντηση του Ατρόμητου στην ευκαιρία του Λεβαδειακού. Ο Βρακάς έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

1' Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιαννιώτας έκανε το σουτ με το αριστερό, απέκρουσε ο Κοσέλεφ.

Σέντρα στο ματς.

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Στο ημίχρονο βρίσκονται το ΠΑΣ Γιάννινα - Παναχαϊκή 0-1 και το Αιγάλεω - Καμπανιακός 1-0.