©intime

Δημήτρης Χούπης 10:37 - 22.09.2024 / Ανανεώθηκε: 17:04 - 22.09.2024

Παρακολουθήστε από το Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Τέλος αγώνα. Λεβαδειακός - ΟΦΗ 1-1

90+4' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ 1-1 με τον Λαμπρόπουλο. Ο Έλληνας στόπερ με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-1.

Τέσσερα λεπτά για τα 90'

Την ίδια ώρα ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Πανσερραϊκό.

81' Ο Μεχία είναι στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού

74' Ο ΟΦΗ δεν μπορεί να πλησιάσει την αντίπαλη περιοχή, καθώς ο Λεβαδειακός έχει κλείσει καλά τις γραμμές.

69' Πολύ χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα

61' Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα με τον Λεβαδειακό να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0.

58' Έχει αρχίσει να παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο ΟΦΗ για να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

55' Ο Λεβαδειακός πιέζει για να βρει και δεύτερο γκολ

46' ΓΚΟΟΟΛ ο Λεβαδειακός 1-0. Ο Μπάλτσι με ένα εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Χριστογεώργου και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Έναρξη δευτέρου μέρους

Τέλος πρώτου μέρους, Λεβαδειακός - ΟΦΗ 0-0.

τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

44' Κεφαλιά του Γιουνγκ, μετά από φάουλ του Γκονζάλεθ, στα χέρια του Γκαραβέλη

Το παιχνίδι έχει κακό ρυθμό με πολλά λάθη και πολλά φάουλ από τις δύο ομάδες.

28' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Μετά από φάση διαρκείας, ο Λαμπρόπουλος έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα, ενώ πήγαινε προς την εστία. Στη συνέχεια ο Μπάκιτς δοκίμασε ένα σουτ, αλλά και πάλι η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε αυτά τα πρώτα 25 λεπτά

23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Τσάπρας έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, ο Χριστογεώργος δεν μπλόκαρε σωστά και στη συνέχεια ο Μπάλτσι δεν κατάφερε μπροστά από την εστία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

13' Νέα καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Ρομό έκανε ένα σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και η μπάλα πέρασε έξω.

11' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Μετά από φάουλ ο Ζίνι έκανε μια κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

9' Δεύτερο κόρνερ στο παιχνίδι για τον Λεβαδειακό.

8' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

2' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, για τον Λεβαδειακό