LIVE: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Δημήτρης Χούπης 16:43 - 01.09.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal το ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Λίβερπουλ για την 3η αγωνιστική της Premier League.

Τέλος αγώνα. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 0-3

πέντε λεπτά καθυστερήσεις

89' Καλό σουτ του Νούνιες, πέρασε λίγο έξω

87' Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ έβγαλε ωραία σέντρα, αλλά ο Χάκπο δεν πρόλαβε για λίγο την μπάλα

83' Ο Τσιμίκας μπαίνει στη θέση του Ρόμπερτσον

78' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ωραία σέντρα του Ράσφορντ, αλλά η προβολή του Ζίρκζεϊ πέρασε λίγο έξω.

Οι παίκτες του Άρνε Σλοτ έχουν χαλαρώσει αρκετά, σε αντίθεση με τη Γιουνάιτεντ που θέλει να βρει ένα γκολ.

72' Σέντρα του Ντιαλό, ωραίο ψαλιδάκι του Λισάντρο πέρασε λίγο έξω

67' Ωραία σέντρα του Σόμποσλαϊ, ο Χάκπο έπιασε μια κεφαλιά αλλά πέρασε λίγο έξω.

63' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ο Ζίρκζεϊ με μια εξ επαφής κεφαλιά απείλησε, αλλά ο Άλισον απέκρουσε εντυπωσιακά.

58' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ σούταρε, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε λίγο έξω από την εστία.

57' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ έκανε μια ωραία ατομική ενέργεια, σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

56' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ η Λίβερπουλ 0-3. Οι παίκτες της Λίβερπουλ έκλεψαν την μπάλα στο κέντρο, ο Σόμποσλαϊ έδωσε στον Σαλάχ κι αυτός με ωραίο πλασέ έκανε τρία τα τέρματα των «κόκκινων».

52' Ωραίο σουτ του Ζίρκζεϊ, το έβγαλε ο Άλισον

Με το που ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Μαζραουί τραυματίστηκε και δέχεται τις πρώτες βοήθειες

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Λήξη πρώτου μέρους. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 0-2

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

Μέχρι στιγμής το αποτέλεσμα είναι απόλυτα δίκαιο με βάση την εικόνα των δύο ομάδων.

42' ΓΚΟΟΟΟΛ η Λίβερπουλ 2-0. Τρομερή πάσα από τον Σαλάχ με το εξωτερικό, βρήκε τον Ντίας κι αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0 για τους «κόκκινους».

39' Καλή στιγμή για τη Γιουνάιτεντ με τον Μαζραουί να σουτάρει και τον Άλισον να μπλοκάρει με δυσκολία.

35' ΓΚΟΟΟΟΛ η Λίβερπουλ 0-1. Ο Κασεμίρο, έκανε λάθος οι παίκτες της Λίβερπουλ βγήκαν στην κόντρα, ο Σαλάχ έκανε τη σέντρα και ο Ντίας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στα τελευταία λεπτά, οι δύο ομάδες έχουν κάνει αρκετά λάθη.

32' Κακή προσπάθεια από τον Μαζράουι, που δοκίμασε ένα αδύναμο σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Άλισον με ευκολία.

31' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ

27' Καλή πάσα του Κασεμίρο, αλλά ο Άλισον πρόλαβε τον Ράσφορντ.

Συνεχίζεται το παιχνίδι

20' Στο έδαφος ο Μέινου, έχει διακοπεί το παιχνίδι

15' Εκτός του γκολ, δεν υπάρχει άλλη μεγάλη στιγμή στο ματς

Βρίσκουν εύκολα χώρο στο κέντρο οι παίκτες του Σλοτ, αλλά μέχρι στιγμής υπάρχει θέμα στην τελική πάσα.

Ακυρώθηκε το γκολ. Ο Σαλάχ στο γύρισμα του Ντίας ήταν σε θέση οφσάιντ.

7' ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Λίβερπουλ. Ο Χράφενμπερχ πήρε μέτρα στο παιχνίδι, έδωσε στον Ντίας και στη συνέχεια μετά από κακό διώξιμο ο Άρνολντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

4' Πρώτο σουτ στο ματς. Ο Ζότα ήταν σε δύσκολο σημείο, δοκίμασε ένα σουτ αλλά δεν απείλησε τον Ονάνα.

2' Ο Ράσφορντ μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή έκανε ένα γύρισμα, αλλά κόπηκε από τους αμυντικούς της Λίβερπουλ.

Έναρξη αγώνα

Οι παίκτες των δύο ομάδων μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

Άρνε Σλοτ και Τεν Χαχ έχουν συναντηθεί στο παρελθόν, με τον πρώτο να ήταν στον πάγκο της Άλκμααρ και ο δεύτερος στον Άγιαξ.

Η Λίβερπουλ στις δύο πρώτες αγωνιστικές πήρε ισάριθμες νίκες με 2-0 απέναντι σε Ίπσουιτς και Μπρέντφορντ. Από την άλλη οι «κόκκινοι διάβολοι» νίκησαν με 1-0 τη Φούλαμ, αλλά ηττήθηκαν με 1-2 από την Μπράιτον.

Λίγο πριν, η Νιούκαστλ νίκησε με 2-1 την Τότεναμ, ενώ την ίδια ώρα Τσέλσι και Κρίσταλ Πάλας ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Την περσινή χρονιά οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες και στα δύο παιχνίδια. Στο Anfield ο αγώνας έληξε χωρίς σκορ, ενώ στο Old Trafford η αναμέτρηση έληξε 2-2.