LIVE: ΜΠΟΤΕΦ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

©intime

Sportal newsroom 17:12 - 01.08.2024 / Ανανεώθηκε: 21:18 - 01.08.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal τη ρεβάνς του Παναθηναϊκού με την Μπότεφ στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Europa League.

Λήξη στο ματς (0-4). Ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός και πήρε την πρόκριση για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, εκεί που τον περιμένει ο Άγιαξ.

90+5 Ο Σπόραρ βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

5 θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

80΄ Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός στο ματς.

74' Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τετέ, όντας στο έδαφος έδωσε στον Γερεμέγεφ κι αυτός, δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Μπερνάτ.

70' Ο Καραμπέλιοφ έκανε ένα αδύναμο σουτ, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι η μπάλα

Ντεμπούτο για τον Τετέ, που πέρασε στη θέση του Μαντσίνι.

61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Όμορφη συνεργασία των παικτών των πρασίνων, ο Μαντσίνι έκανε ένα δύσκολο σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα κάπου βρήκε και ο Μπερνάτ απέκρουσε με δυσκολία.

Ισοφάρισε η Βοϊβοντίνα τον Άγιαξ σε 1-1

57' Ο Μινκόφ έκανε ένα σουτ, αλλά ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε.

Ο Παναθηναϊκός είναι στην επόμενη φάση

Ο Κώτσιρας έδωσε μια ωραία κάθετη στον Γερεμέγεφ κι αυτός με ένα ωραίο σκαστό πλασέ έκανε το 4-0.

Το μέτρησε το γκολ. 4-0 ο Παναθηναϊκός.

Ο Άγιαξ μόλις άνοιξε το σκορ κόντρα στη Βοϊβοντίνα με τον Σούταλο.

Ελέγχεται όμως η φάση, γιατί ήταν οριακή η φάση.

50' Ο Γερεμέγεφ έκανε το 4-0, αλλά ο Σουηδός ήταν σε θέση οφσάιντ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Ο Μακσίμοβιτς πήρε τη θέση του Γέντβαϊ και ο Αράο θα παίξει στόπερ με τον Ίνγκασον.

Λήξη ημιχρόνου. Μπότεφ - Παναθηναϊκός 0-3

45+4' Αδύναμο σουτ του Νουατζούκου, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι.

45+2' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός με τον Τζούρισιτς 0-3. Ο Μαντσίνι έφυγε στην πλάτη της άμυνας, έδωσε πάρε βάλε στον Σέρβο κι αυτός σε κενή εστία έκανε το 3-0.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

Βγαίνει αλλαγή ο ποδοσφαιριστής της Μπότεφ με τον Σέκουλιτς να παίρνει τη θέση του

42' Διακοπή στον αγώνα, αφού ο Ούτζα βρίσκεται στο έδαφος και φαίνεται να υποφέρει από τον πόνο.

39' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας βρήκε χώρο έξω από την περιοχή έκανε ένα σουτ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Τελικά το γκολ χρεώθηκε ως αυτογκόλ στον Ούτζα από την UEFA.

Ο Άγιαξ την ίδια ώρα είναι 0-0 με τη Βοϊβοντίνα

4-1 υπέρ του Παναθηναϊκού το συνολικό σκορ του αγώνα

Μετά από στημένο του Μπακασέτα, η άμυνα της Μπότεφ έδιωξε, ο Τζούρισιτς σούταρε με τη μία, η μπάλα κόντραρε κάπου και κατέληξε στα δίχτυα.

33' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός 0-2 με τον Τζούρισιτς.

27' Δοκάρι για την Μπότεφ! Ο Μινκόφ έκανε μια σουτάρα από το ύψος της περιοχής και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

22' Καλή στιγμή για την Μπότεφ. Ο Νουατσούκου έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ντραγκόφσκι το έβγαλε.

20' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα πέρασε έξω

19' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό

15' Μετά το γκολ ο Παναθηναϊκός ελέγχει το παιχνίδι, κρατώντας την μπάλα στα πόδια του.

Ο Τζούρισιτς έδωσε στον Μλαντένοβιτε που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας κι αυτός έβγαλε πάρε βάλε στον Γερεμέγεφ για το 0-1.

6' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός 0-1

5' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα πέντε λεπτά

Η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματά της στην Ανδόρα στο 74ο λεπτό.

Στη σέντρα η Μπότεφ

Έναρξη αγώνα

έξι λεπτά ακόμα για την έναρξη της αναμέτρησης

Υπενθυμίζεται ότι ο Τετέ, που αποκτήθηκε πριν από λίγες ημέρες βρίσκεται στην αποστολή, αλλά κάθεται στον πάγκο.

Το πρώτο ματς σε περίπτωση που προκριθεί ο Παναθηναϊκός θα γίνει στις 8 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ και η ρεβάνς μια εβδομάδα μετά.

Ημίχρονο στο παιχνίδι της ΑΕΚ με την Ίντερ Εσκάλδες. Μπροστά με 1-0 η Ένωση.

Σε περίπτωση που προκριθεί ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Βοϊβοντίνα - Άγιαξ.

Ο ΠΑΟΚ χθες υπενθυμίζεται ότι επικράτησε της Μπόρατς με 1-0 στη Βοσνία και πέρασε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Αυτή τη στιγμή η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ίντερ Εσκάλδες χάρη στο γκολ του Λιβάι στο 29ο λεπτό.

Στο πρώτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ οι Πράσινοι επικράτησαν με 2-1, στο επίσημο ντεμπούτο του Ντιέγκο Αλόνσο στον πάγκο της ομάδας.

Η ενδεκάδα της Μπότεφ: Μπερνάτ, Κόντε, Ταμ, Ντιαμπατέ, Μπαλογιάννης, Ετό, Περέιρα, Μινκόφ, Ποπόφ, Νουατσουκβό, Ουτζάχ.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού:

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με την Μπότεφ για τη ρεβάνς του 2ου προκριματικού γύρου του Europa League.