LIVE: ΟΦΗ - ΑΡΗΣ

©intime

Δημήτρης Χούπης Αλέξης Σαββόπουλος 17:40 - 15.09.2024 / Ανανεώθηκε: 21:22 - 15.09.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Άρη για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σε σχόλιο του Αλέξη Σαββόπουλου.

Τέλος. ΟΦΗ - Άρης 3-2

Έξι λεπτά καθυστερήσεις

88' ΓΚΟΟΟΛ ο Άρης 3-2. Ο Μορόν ξανά από τα έντεκα βήματα μείωσε για τους Κίτρινους.

86' Νέο πέναλτι για τον Άρη. Ο Χατζηθεοδωρίδης τράβηξε τον Μορόν και ο Σιδηρόπουλος έδειξε ξανά την άσπρη βούλα

Ο Σαβέριο στη μεγάλη φάση του 80΄να ισοφαρίσει λειτουργεί όπως ο Ντιαντί. Ουτε εκτελεί αλλά ούτε πασάρει στον ελεύθερο Μορόν. Στην αντεπίθεση έρχεται η τιμωρία απο τον Σαλσίδο που εκτελεί τον Κουέστα.

82' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ 3-1. Ο Σαλσέδο στο ντεμπούτο του, βρέθηκε στην περιοχή και με ένα δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα.

80' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σαβέριο βρέθηκε μόνος του σε πλάγια θέση, αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

77' Κακό γύρισμα του Μοντόγια, που βρέθηκε μόνος του σε ευνοϊκό σημείο, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει.

72' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μόντσου εκτέλεσε το φάουλ, ο Φαμπιάνο βρέθηκε μόνος πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα έξω.

69' Διαγώνιο σουτ του Μορόν, δεν ανησύχησε ο Χριστογεώργος

Από το πουθενά ο Αρης με το πέναλτι που έκανε ο Χατζηθεοδωρίδης, ξαναμπαίνει στο ματς και δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

67' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Άρης μείωσε σε 2-1. Τρομερή εκτέλεση πέναλτι του Μορόν που έβαλε τον Άρη στο ματς.

Το 2-0 αναγκάζει τον Μάντζιο να ρίξει μέσα Φετφατζίδη και Μόντσου αντί των αρνητικών Σίστο και Νταρίντα.

66' Πέναλτι για τον Άρη. Ο Χατζηθεοδωρίδης ακούμπησε την μπάλα με το χέρι του μετά από κόρνερ

65' Ο Σαβέριο έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

60' Πολύ κακό φάουλ από τον Σίστο, δεν ανησύχησε τον Χριστογεώργο η εκτέλεση

Το δεύτερο γκολ του ΟΦΗ έρχεται σε ένα διάστημα που ο Αρης ήταν αυτός που έψαχνε την ισοφάριση και δίνει τεράστιο προβάδισμα στους γηπεδούχους για τη νίκη.

57' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ 2-0. Ο Λαμπρόπουλος σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

54' Ο Σίστο βρέθηκε στην περιοχή γύρισε ωραία, αλλά το σουτ του κόντραρε σε σώμα αμυντικών

Οι δυο τελικές του Μορόν σε διάστημα πέντε λεπτών είναι μια καλή είδηση για τον Αρη που περιμένει πολλά απο τον αρχισκόρερ του.

50' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μόρον έκανε ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και ο Χριστογεώργος απέκρουσε. Λίγο μετά ο ίδιος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα εκτός εστίας.

48' Μακρίνο σουτ από τον Νους, στα χέρια του Κουέστα.

Ο Σαβέριο είναι η πρώτη κίνηση του Μάντζιου αντί του Ντιαντί που πλήρωσε την επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια και τις βοήθειες στον Μοντόγια.

46' Ο Σαβέριο έκανε κάτι σαν σέντρα σουτ, μπλόκαρε εύκολα ο Χριστογεώργος.

Έναρξη δευτέρου μέρους

Ο Αρης πρέπει να αλλάξει αρκετά πράγματα για να διεκδικήσει κάτι από το παχνίδι και κυρίως να βάλει στην εξίσωση τον Μορόν που είναι απών αλλά και τον Σίστο που πέρα από το δοκάρι στο ξεκίνημα είναι άφναντος ενώ και ο Νταρίντα μοιάζει έξω απο τα νερά του.

Τέλος πρώτου μέρους. ΟΦΗ - Άρης 1-0

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

Ο Αρης δεν έχει καταφέρει σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο να βρει το αντίδοτο στο μαρκάρισμα του Νους που είναι με διαφορά ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου.

Η απειρία του Ντιαντί που είχε τρεις επιλογές πάσας, χάλασε μοναδική ευκαιρία του Αρη να ισοφαρίσει στην κόντρα επίθεση.

39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Νους, βγήκε από πλάγια θέση μπροστά στον Κουέστα, αλλά ο Ισπανός τον «νίκησε».

Ο Αρης έχει πάρει τα ηνία στα τελευταία λεπτά ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, κυκλοφορώντας καλά τη μπάλα αλλά έχει και προβλήματα στις επιστροφές του, όταν χάνεται η μπαλα απο αβίαστα λάθη στον άξονα,

.

32' Οι παίκτες του ΟΦΗ βγήκαν στην κόντρα, αλλά ο Αποστολάκης έκανε κακό σουτ, το οποίο κόντραρε σε παίκτη του Άρη.

30' Μετά το γκολ, ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει αρκετά, με τον Άρη να πιέζει να βρει το γκολ της ισοφάρισης πριν το ημίχρονο.

26' Η κεφαλιά του Μοντόγια δεν απείλησε την εστία του Χριστογεώργου

Ο Σιδηρόπουλος έχει δείξει κόκκινη κάρτα στον τιμ μάνατζερ του Άρη, Γιώργο Γκουγκουλιά, ο οποίος αποχώρησε από το γήπεδο

Το κακό πρώτο 20λεπτο του Μοντόγια, έχει ως αποκορύφωμα το πέναλτι που κάνει στον Νους, αφού πρώτα ο αργεντινός τον έχει κερδίσει κατά κράτος στη μονομαχία.

21' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ 1-0. Ο Γιουνγκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από τα έντεκα βήματα για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

19' Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Μοντόγια έκανε ένα άτσαλο μαρκάρισμα στον Νους και ο Σιδηρόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα.

Συνεχίζεται το ματς

15' Στο έδαφος ο Φούντας με πρόβλημα στον αστράγαλο

Οι δυο γρήγορες μεταβάσεις του ΟΦΗ στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δυο καλές ευκαιρίες των γηπεδούχων δείχνουν ένα θέμα στην αμυντική μετάβαση του Αρη, αλλά και στα μαρκαρίσματα.

Η τρίτη μεγάλη ευκαιρία στα πρώτα έντεκα λεπτά της αναμέτρησης

11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Γιουνγκ μετά από σέντρα του Σενγκέλια, δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μπροστά από την εστία.

10' Έχει ωραίο ρυθμό το παιχνίδι μέχρι στιγμής

9' Κακό σουτ του Μοντόγια, δεν ανησύχησε τον Χριστογεώργο

8' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Οι παίκτες των Κρητικών βγήκαν στην κόντρα, ο Φούντας έκανε ένα αδύναμο σουτ και ο Κουέστα μπλόκαρε εύκολα.

Ο Σίστο πήγε να βάλει ένα φοβερό γκολ στην πρώτη του ενέργεια στο ματς. Απο τον Δανό εξτρέμ ο Αρης περιμένει να πάρει πράγματα...

7' Δοκάρι για τον Άρη. Ο Σίστο έπιασε ένα ωραίο σουτ από πλάγια θέση και η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι

5' Νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά

4' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για τον ΟΦΗ

Έναρξη αναμέτρησης

Δυο οι αλλαγές του Ακη Μάντζιου στην ενδεκάδα σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στον Αστέρα. Ο Μοντόγια παίρνει τη θέση του τραυματία Μάγιο και ο Νταρίντα αυτή του Μόντσου που μένει στον πάγκο.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σιδηρόπουλος, βοηθοί οι Κωσταράς και Κολλιάκος, τέταρτος ο Κατοίκος και VAR ο Ζαμπάλας.

Στα χθεσινά παιχνίδια Λαμία και Athens Kallithea ήρθαν ισόπαλες 0-0, ενώ ο Ατρόμητος νίκησε με 2-1 τον Αστέρα στην Τρίπολη.

Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας Πανσερραϊκός και Λεβαδειακός ήρθαν ισόπαλοι 2-2.

Την ίδια ώρα στο Καραϊσκάκης Ολυμπιακός και Παναιτωλικός είναι στο 0-0

Ο Άρης έρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) απέναντι στον Αστέρα, ενώ η ομάδα του Ηρακλείου είχε νικήσει με 3-1 τον Βόλο.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Γκονζάλες, Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Αποστολοκάιτς, Μπαΐνοβιτς, Νουςμ Φούντας, Σενγκέλια, Γιουνγκ.

Άρης: Κουέστα, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Σιφουέντες, Νταρίντα, Σίστο, Γκαρθία, Ντιαντί, Μορόν.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Άρη για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.