LIVE: ΟΦΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Δημήτρης Χούπης 10:33 - 29.09.2024 / Ανανεώθηκε: 16:43 - 29.09.2024

Παρακολουθήστε από το Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ - Παναιτωλικός για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Τέλος αγώνα. ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-2

82' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός 1-2. Ο Μπελεβώνης έκανε ένα σουτ και ο Χριστόπουλος στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα.

Την ίδια ώρα ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ατρόμητο με την εκτέλεση πέναλτι του Ροντινέι

80' Κακό γύρισμα του Γκονζάλεθ, απευθείας άουτ.

76' Τίποτα το ιδιαίτερο μετά το γκολ του Παναιτωλικού.

65' ΓΚΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός 1-1 με τον Στάγιτς. Ο Σέρβος αμυντικός μετά από φάουλ, πήρε την κεφαλιά και ισοφάρισε για την ομάδα του Αγρινίου.

Έχει ωραίο ρυθμό το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος

58' Κοντά στο γκολ ο ΟΦΗ σε δύο περιπτώσεις. Αρχικά ο Σενγκέλια έκανε ένα ωραίο σουτ, το οποίο έβγαλε ο Τσάβες και στη συνέχεια ο Γκονζάλεθ σούταρε αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Παναιτωλικός έχει μπει δυναμικά για να βρει το γκολ της ισοφάρισης

52' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας και πάλι βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε μια κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Χριστογεώργου.

51' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας βρήκε χώρο έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

48' Καλό σουτ του Σενγκέλια, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Τσάβες.

Έναρξη δευτέρου μέρους

Τέλος πρώτου μέρους. ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-0

Ένα λεπτό έξτρα χρόνος

44' Ο Φούντας έκανε ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά δεν απείλησε τον Τσάβες.

37' Κακή η εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη, πέρασε αρκετά έξω

35' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας βρέθηκε σε καλό σημείο μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να βρει χώρους για να απειλήσει, αλλά ο ΟΦΗ αμύνεται αρκετά καλά

30' Μετά το γκολ ο ρυθμός έχει πέσει αρκετά

Συνεχίζεται το ματς

25' Μικρή διακοπή

21' Στην αγκαλιά του Τσάβες το φάουλ του Γκονζάλες.

18' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ 1-0 με τον Μπαΐροβιτς. Απίστευτο γκολ. Ο Σέρβος μέσος βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, δοκίμασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

13' Κακό σουτ του Λομόνακο, δεν απείλησε τον Χριστογεώργο.

12' Ο Ντίας είχε μια καλή στιγμή να απειλήσει για τον Παναιτωλικό, αλλά άργησε και κόπηκε από τους παίκτες του ΟΦΗ.

10' Επικίνδυνο γύρισμα του Λομόνακο, όμως δεν ήταν κανείς στην περιοχή.

9' Οι παίκτες του ΟΦΗ συνεργάστηκαν ωραία, αλλά το σουτ του Φούντα κόπηκε από τους αμυντικούς του Παναιτωλικού.

6' Χωρίς καμία ιδιαίτερη στιγμή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Έναρξη αγώνα

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

Στις 18:00 ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί τον Ατρόμητο, στις 20:30 ο ΠΑΟΚ τον Άρη στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και στις 21:30 η ΑΕΚ τον Παναθηναϊκό στο αθηναϊκό ντέρμπι.

Οι δύο ομάδες είχαν έρθει αντιμέτωπες και την περασμένη Τετάρτη (25/9) για το Κύπελλο, με τους Κρητικούς να παίρνουν τη νίκη με 2-1.