©intime

Δημήτρης Χούπης 16:30 - 25.09.2024 / Ανανεώθηκε: 19:59 - 25.09.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την αναμέτρηση του ΟΦΗ με Παναιτωλικό για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Τέλος αγώνα. ΟΦΗ - Παναιτωλικός 2-1.

90+5' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Σιέλης έκανε ένα ωραίο σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία.

87' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Σέρχιο Ντίας σούταρε εξ επαφής, αλλά η μπάλα βρήκε σε σώματα.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ

86' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο για γέμισμα

Πέντε λεπτά ακόμα για τα 90'

79' Καλή εκτέλεση φάουλ του Μλάντεν, αλλά ο Χριστογεώργος έδιωξε με γροθιές.

Απόλυτος πρωταγωνιστής του ΟΦΗ ο Νους μέχρι στιγμής, με τον Αργεντινό να έχει βρει δύο γκολ από την ώρα που μπήκε αλλαγή.

71' Γκοοοοοοοολ ο ΟΦΗ 2-1 με τον Νους. Ο Αργεντινός «νίκησε» τον Μλάντεν και με κεφαλιά έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έκανε το 2-1 για την ομάδα της Κρήτης.

69' Ο Χριστόπουλος έκανε το 2-1 με κεφαλιά, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

59' Γκοοοοοολ ο ΟΦΗ 1-1. Ο Νους μετά από κεφαλιά - πάσα του Μπρεσάν έκανε μια προβολή σε κενή εστία και ισοφάρισε.

57' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Στεργιάκη.

56' Ο Μαϊντέβατς έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Χριστογεώργος μπλόκαρε με ευκολία.

54' Ο Λαχούντ έκανε μια επικίνδυνη σέντρα, αλλά ο Χριστογεώργος μπλόκαρε.

Ο ΟΦΗ έχει μπει δυναμικά για να ισοφαρίσει

46΄ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Νους έφυγε στην κόντρα έκανε ένα σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε έξω.

Έναρξη δευτέρου μέρους

Τέλος πρώτο μέρους. ΟΦΗ - Παναιτωλικός 0-1

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

Η Athens Kallithea μέσω της διαδικασίας των πέναλτι (0-0 κ.δ.) πέρασε στην επόμενη φάση αφού νίκησε με 4-3 τον Διαγόρα Ρόδου.

40' Ο ΟΦΗ πιέζει να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

33' Ο Αποστολάκης εκτέλεσε ένα κόρνερ, αλλά η κεφαλιά του Μπρεσάν πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

29' Επικίνδυνη σέντρα του Μαυρία από τα δεξιά, αλλά πέρασε απ' όλους.

26' Βρισκόμαστε περίπου στα μισά του ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό να έχει το πάνω χέρι στο παιχνίδι χάρη στο γκολ του Μαϊντέβατς.

18' Γκοοοοολ ο Παναιτωλικός 1-0. Ο Μαϊντέβατς στην κόντρα, πέρασε τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αγρινίου.

16' Πρώτη τελική και για τον ΟΦΗ. Ο Ριέρα έκανε ένα σουτ στο όριο της περιοχής, αλλά ο Στεργιάκης μπλόκαρε εύκολα.

15' Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό να έχει τη μόνη τελική στην αναμέτρηση.

7' Πρώτο σουτ στο ματς, για τον Παναιτωλικό. Ο Κοντούρης έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Χριστογεώργος μπλόκαρε.

Έναρξη αγώνα

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

Λίγος ο κόσμος στο Γεντί Κουλέ

Στη Λειβαδιά ο Ατρόμητος νίκησε με ανατροπή 2-1 τον Λεβαδειακό και προκρίθηκε στους «16».

Οι δύο ομάδες υπενθυμίζεται πως θα έρθουν αντιμέτωπες και για το πρωτάθλημα την ερχόμενη Κυριακή στο Ηράκλειο.

Λίγο αργότερα το Αιγάλεω νίκησε με 3-2 τον Καμπανιακό και η Παναχαϊκή με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Προηγουμένως ο Άρης νίκησε με 1-0 τον Εθνικό, ενώ ο Βόλος είχε πιο εύκολο έργο απέναντι στην Κρύα Βρύση της οποίας επικράτησε με 3-0.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Μπρεσάν, Χριστόπουλος, Αποστολόπουλος, Καραχάλιος, Μπάκιτς, Κουτεντάκης, Ριέρα, Αμπάντα, Σαλσέδο.

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης, Μλάντεν, Στάγιτς, Κοντούρης, Σιέλης, Νικολάου, Μαυρίας, Λουίς Μιγκέλ, Λαχούντ, Ρόα, Μάιντεβατς.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.