LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΕΧΕΛΕΝ

Sportal newsroom 15:37 - 20.07.2024 / Ανανεώθηκε: 16:17 - 20.07.2024

Παρακολουθήστε live στο sportal την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μέχελεν

Η ανάλυση του αγώνα

Συνολικα επτά παίκτες που προέρχονται από την Ακαδημία του έχει στην ενδεκάδα του ο Ολυμπιακός για το ματς με τους Βέλγους.

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 την Μέχελεν με την γκολάρα του Μουζακίτη και στο 26' ο Μαρτίνς σε ασίστ του Κωστούλα σημείωσε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

91' Σουτ του Μασούρα έφυγε ελάχιστα άουτ

88' Σπουδαία απόκρουση στη δεξιά γωνία του Μπότη, σε αριστερό σουτ του Σκουφς. Η μπάλα βρήκε και στο δεξί δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.

83' Ο Τσικίνιο στη θέση του Παπακανέλλου

81' Ο Ολυμπιακός είχε διπλό δοκάρι στην ίδια φάση. Ο Ροντινέι από το όριο της μεγάλης περιοχής έκανε το αριστερό σουτ, η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά με πλασέ ο αιφνιδιασμένος Μασούρας την έστειλε στο δεξί δοκάρι

81' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

75' Ο Ολυμπιακός με τις αρκετές αλλαγές δεν έχει κάποια αξιόλογη φάση στο δεύτερο ημίχρονο

71' Μέσα και ο Μπιέλ αντί του Μουζακίτη

Εκτός Ρέτσος, Ορτέγκα, Μαρτίνς

71' Μέσα Μασούρας, Κουτσίδης, Μπακούλας

68' Φάουλ από δεξιά του Ροντινέι, δεν μπόρεσε στο δεύτερο δοκάρι να κάνει το γύρισμα ο Άμπι

Πολύ χαμηλός ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο

68' Ετοιμάζει αλλαγές ο Ολυμπιακός

62' Ο Μπιανκόν το φάουλ, στο τείχος η μπάλα

61' Φάουλ σε καλό σημείο, έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, πήρε ο Ροντινέι

61' Ο Φλούκε έκανε το σουτ και ο Μπότης απέκρουσε σε κόρνερ, το πρώτο για την Μέχελεν

53' Ο Μπότης απέκρουσε σουτ του Σκουφς εντός περιοχής

Οι πανηγυρισμοί στο 2-0

4-4-2 Ο Ολυμπιακός με εξτρέμ τους Ροντινέι κι Αποστολόπουλο

Ο Ντόι βγήκε επίσης και πήγε εξάρι ο Μπιανκόν

Ο Ροντινέι παίζει εξτρέμ και ο Κοστίνια δεξί μπακ

46' Εχει μπει και ο Κοστίνια

46' Ο Παπακανέλλος έδωσε εξαιρετική πάσα στον Μαρτίνς, αλλά αυτός πριν εκτελέσει δέχθηκε μαρκάρισμα κι έπεσε στη μεγάλη περιοχή. Φάνηκε να υπάρχει πέναλτι, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

46' Μέσα Μπότης, Άμπι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 με τη γκολάρα του Μουζακίτη στο 5' και του Μαρτίνς στο 28' απί την ασίστ του Κωστούλα.

44' Σέντρα του Αποστολόπουλου κόπηκε σε κόρνερ

43' Σουτ του Σκουφς ήταν άστοχο. Πρώτη σχετικά απειλή για τον Τζολάκη

40' Ο Κωστούλας εκτέλεσε και μπλόκαρε ο Ντε Βολφ

Ξανά το γκολ του Μουζακίτη

28' Ο Ορτέγκα βρήκε με ωραία μπαλιά τον Κωστούλα, αυτός γύρισε από αριστερά στο πέναλτι και ο Μαρτίνς με δεξί πλασέ έκανε το 2-0.

28' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

26' Δεξί σουτ του Ροντινέι έφυγε αρκετά μέτρα άουτ

22' Πήρε το κόρνερ ο Μαρτίνς

Η γκολάρα του Μουζακίτη

Καλό χτύπημα φάουλ του Μουζακίτη, απομάκρυνε ο Ντε Μποκ με γροθιές

Εικόνες από το φιλικό

14' Γύρισμα του Ντόι από δεξιά κόπηκε

Θετική εξέλιξη με Πιρόλα

11' Κακό γύρισμα από δεξιά του Μαρτίνς για τον Κωστούλα

10' Μπαλιά του Κωστούλα για τον Παπακανέλλο κόπηκε

Οι πανηγυρισμοί για την γκολάρα του Μουζακίτη

Υπάρχουν και φίλοι του Ολυμπιακού στο γήπεδο

Πραγματικά εντυπωσιακό γκολ από τον 18χρονο μεσοεπιθετικό

5' Η μπάλα έφτασε στον Μουζακίτη κι αυτός από δεξιά, έξω από τη συμβολή των γραμμών της μεγάλης περιοχής, έπιασε ένα τρομερό φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό κι έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι για το 1-0.

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΓΚΟΛ

5' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

4' Σέντρα του Παπακανέλλου, η μπάλα έφτασε στον Μαρτίνς, ο οποίος εντός περιοχής σούταρε και κόντραρε η μπάλα σε κόρνερ

Η Μέχελεν θυμίζουμε ότι την περασμένη σεζόν τερμάτισε στην όγδοη θέση στο βελγικό πρωτάθλημα

Εικόνες πριν τη σέντρα

Σέντρα στο ματς

Η ενδεκάδα της Μέχελεν

Ναυάγιο με τον Δανό

«Γι' αυτό χάλασε του Μπρέθγουεϊτ στον Ολυμπιακό»
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

15:02 - 20.07.2024

Η μεταγραφή του Μπρέθγουεϊτ δεν προχώρησε στον Ολυμπιακό διότι υπήρξε πρόβλημα στις διαπραγματεύσεις μεταξύ των δύο πλευρών κι έτσι σύμφωνα με τον Φαμπρίτσιο Ρομάνο, ο Δανός επιθετικός επιστρέφει στην Βαρκελώνη για να εξετάσει άλλες προτάσεις.

Οι Πειραιώτες ηττήθηκαν με σκορ 0-1 στο φιλικό της Παρασκευής με αντίπαλο τον Άγιαξ. Ήταν το πρώτο τεστ για την ομάδα του Μεντιλίμπαρ.

Καλησπέρα σας. Ο Ολυμπιακός δίνει το δεύτερο φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας του επί ολλανδικού εδάφους. Αντιμετωπίζει την βελγική Μέχελεν. Η σέντρα της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για τις 16:00.