Sportal newsroom 15:05 - 15.06.2024 / Ανανεώθηκε: 15:04 - 16.06.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης της Ουγγαρίας με την Ελβετία για την πρώτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Euro 2024.

Μείνετε στο sportal.gr για τα ματς Ισπανία - Κροατία και Ιταλία - Αλβανία

Το 3-1 του Εμπολό που σφράγισε τη νίκη της Ελβετίας

Η Ελβετία νίκησε 3-1 την Ουγγαρία στο δεύτερο ματς του πρώτου ομίλου του Euro

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Βολέ του Ζόμερ, λάθος του Όρμπαν και ο Εμπολό με ψηλοκρεμαστό πλασέ εντός περιοχής σημείωσε το 3-1.

93' 3-1 Η ΕΛΒΕΤΙΑ!

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

90' Ο Τζάκα εκτέλεσε στο κόρνερ κι έδιωξε με διπλή προσπάθεια σε κόρνερ ο Γκουλάτσι.

89' Κόρνερ για την Ελβετία

Δείτε το γκολ της Ουγγαρίας

Η μεγάλη ευκαιρία του Βάργκα

79' Εκτός Σάλαϊ και Κέρκεζ, μέσα Νταρντάι και Άνταμ για την Ουγγαρία

74' ο Εμπολό στη θέση του Βάργκας για την Ελβετία

Η ανάρτηση της UEFA για τη μείωση του σκορ από την Ουγγαρία

Η ευκαιρία του Βάργκας για την Ελβετία

68' Ο Αμντουνί στη θέση του Ντούα και ο Στεργίου αντί του Βίντμερ

68' Θα μπει ο ομογενής Στεργίου για την Ελβετία

Στη θέση του Νάγκι

67' Μπήκε στο ματς ο Κλάινχαϊσλερ, αντί του Νάγκι. Ο Κλάινχαϊσλερ είναι δανεικός από τον Παναθηναϊκό στη Χάιντουκ.

66' Ωραία σέντρα από αριστερά ο Σομποζλάι με το δεξί και μείωσε με κεφαλιά ψαράκι στο δεύτερο δοκάρι ο Βάργκα

66' Μείωσε η Ουγγαρία σε 2-1!

63' Σπουδαία ευκαιρία η Ουγγαρία να ξαναμπεί στο ματς. Σέντρα από αριστερά του Σάλαϊ, κεφαλιά του Βάργκα στην καρδιά της άμυνας, έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Η ευκαιρία του Ντούα στο 48'

62' Γλίστρησε ο Ροντρίγκεζ, αστόχησε ο Βάργκα εντός περιοχής, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

Δεν ήθελε κάμερα ο Σομποζλάι

54' Αριστερό σουτ εντός περιοχής του Βάργκας, μπλόκαρε ο Γκουλάτσι

Αποθέωση για τον Ντούα

Το εκπληκτικό 2-0 της Ελβετίας

46' Ο Μπόλα πήρε τη θέση του Λανγκ

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Τέλος ημιχρόνου. Ουγγαρία - Ελβετία 0-2 με τα γκολ των Ντούα στο 13' και Άμπισερ στο 45'

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

Ασίστ και γκολ ο Άμπισερ για την Ελβετία

Ο Άμπισερ με φοβερό φαλτσαριστό δεξί σουτ εκτός περιοχής, έστειλε τη μπάλα αριστερή γωνία για το 2-0. Μοιάζει το γκολ με το χθεσινό 5-1 της Γερμανίας επί της Σκωτίας με τον Τσαν.

45' 2-0 Η ΕΛΒΕΤΙΑ

40' Από στατική φάση βρήκε τη μπάλα ο Όρμπαν, αλλά μπλόκαρε εύκολα ο Ζόμερ

Στο 39' παραμένει το Ουγγαρία - Ελβετία 0-1

Η μεγάλη ευκαιρία της Ελβετίας για το 2-0

29' Εξετάστηκε φάση για πέναλτι υπέρ της Ουγγαρίας. Δεν υπήρχε παράβαση

Δείτε το γκολ της Ελβετίας

Ο Βάργκας εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα, πλάσαρε στο τετ α τετ, αλλά ο Γκουλασί απέκρουσε σε κόρνερ

20' Τεράστια ευκαιρία η Ελβετία

Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο

Η ανάρτηση της UEFA για το 1-0

Ο Άμπισερ έκανε την ασίστ στο γκολ του Ντούα

13' Μετράει το γκολ! Η Ελβετία προηγείται 1-0!

Στο ριπλέι φάνηκε να καλύπτεται ο Ντούα

12' Σκοραρε ο Ντούα από κοντά για την Ελβετία, αλλά σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ

10' Δεξί σουτ του Σάλαϊ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

5' Έχει ρυθμό το ματς έως τώρα. Ισορροπημένο χωρίς μεγάλη φάση

Έναρξη αγώνα

Η σημερινή μέρα έχει ακόμα δύο αγώνες για τον δεύτερο όμιλο. Στις 19:00 η Ισπανία θα αντιμετωπίσει την Κροατία και στις 22:00 η Ιταλία την Αλβανία.

Υπενθυμίζεται ότι χθες (14/6) στην πρεμιέρα η οικοδέσποινα Γερμανία επικράτησε με 5-1 της Σκωτίας.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ουγγαρία: Γκουλάτσι, Λανγκ, Α. Ζαλάι, Φιόλα, Ορμπάν, Νάγκι, Ζομποζλάι, Κέρκεζ, Σέφερ, Βάργκα, Σαλάι

Ελβετία: Ζόμερ, Βίντμερ, Ακάντζι, Φρόιλερ, Τζάκα, Ροντρίγκες, Βάργκας, Ντουά, Εντόι, Αέμπιστερ, Σερ

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Ουγγαρίας με την Ελβετία στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του Euro 2024.